Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Лебединські лісівники їздили за досвідом до роменських колег

Загальні новини 12 Лютого 2021

Сучасність диктує свої вимоги і цифрові технології, заполонивши світ, вже давно дістались навіть до найвіддаленіших куточків лісових масивів.

При відведенні лісосік замість бусолі вже давно використовують GPS-приймачі. Це значно спростило ведення лісогосподарської діяльності, адже поряд з покращенням якості робіт за рахунок високої точності, ці прилади ще й простіші у використанні.

У Роменському лісгоспі для виконання цих робіт використовують найсучасніше обладнання: високоточний GPS-приймач GNSS Forest Dream з ГІС. Стверджують, що саме він повною мірою відповідає всім вимогам, які ставить перед лісівниками сучасне лісогосподарське виробництво.

Цей досвід роменських лісівників зацікавив лебединських колег. То ж, щоб побачити прилад в дії, представники Лебединського лісгоспу прибули до Ромен. Головний лісничий Роменського лісгоспу Сергій Івашкін детально розповів про специфіку роботи приладу та продемонстрував це практично.

«Для створення та використання функціональної і якісної геоінформаційної системи необхідне високоточне сучасне обладнання, яке б могло виконувати основні картографічні задачі, що виникають під час ведення лісового господарства. Це обчислення поточних координат точок, винесення в натуру точок поворотів та меж певних контурів (лісових ділянок), прорахунок відстаней за певними напрямками, обчислення площ ділянок відразу ж після зйомки та визначення місцезнаходження певного об’єкта чи людини орієнтовно до лісовпорядного планшету безпосередньо на місцевості», – говорить головний лісничий.

У лісгоспі стверджують, що пристрій, яким вони користуються, повною мірою відповідає всім вимогам, які ставить перед лісівниками сучасне лісогосподарське виробництво. Відразу після його придбання, завантажили в базу даних електронну карту лісових масивів. Це дало фахівцям можливість визначати своє місцезнаходження у лісовому масиві відносно лісовпорядного планшету з точністю до 1 м. Що в рази підвищує якість винесення в натуру меж виділів, запроектованих під лісогосподарські та інші заходи, а ще вирішує спірні питання лісовпорядного та землевпорядного характеру. У даний час бригада з таксації та відведення лісосік виконує за допомогою цього приладу абсолютно всі роботи щодо відмежування та геодезичної зйомки ділянок, що відводяться як під рубки головного, так і проміжного користування.

«Площа лісосіки визначається безпосередньо на об’єкті з точністю до 1 см2 з одночасною накладкою контуру ділянки на лісовпорядний планшет без попередньої прив’язки до сталих точок квартальної мережі. Точність зйомки та прив’язки становить 0,1-0,5 м. А також, що важливо, скорочуються терміни виконання відводів” – коментує роботу приладу Сергій Івашкін.