Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Лебединські лісівники ділились досвідом зі свеськими колегами

Загальні новини 7 Жовтня 2019

Днями працівники Свеського лісгоспу на чолі з головним лісничим підприємства Ігорем Комарицьким побували у лебединських колег.

«Мета нашої поїздки – це набуття досвіду по вирощуванню дуба звичайного з закритою кореневою системою», – прокоментував мету поїздки головний лісничий.

Головним об’єктом відвідування став базовий лісовий розсадник Бишкінського лісництва лісгоспу.

Бішкінський розсадник – це колиска лебединських лісів. З передумовами та історією спорудження розсадника ознайомив відвідувачів головний лісничий Лебединського лісгоспу Анатолій Москаленко. Він розповів, що свого часу будівництво нового розсадника зумовили зміни природно-кліматичних умов, потреба отримання високоякісного садивного матеріалу, а також здешевлення витрат на його вирощування.

Розпочали закладку розсадника у 2008 році. Спершу визначили його місце та у центральній науково-дослідницькій лабораторії якості води та ґрунтів інституту технічної механіки Академії Аграрних наук України замовили проведення аналізів води та ґрунтів. Результати показали, що за генетичними ознаками грунт належить до сірих важких з гумусністю орного шару 3,11%. Це зумовило внесення у верхній шар супіщального лісового грунту. На земельній ділянці провели розпушення на глибину 20 см з внесенням гербіцидів суцільної та вибіркової дії для знищення бур’янів.

Розсадник займає площу 3,33 га. На його території збудоване побутове приміщення, гараж, приміщення для зберігання причіпного та ручного інвентарю, обладнані дві артезіанські свердловини, встановлена місткість на 30.5 тис.м3 води, система крапельного зрошення посівів та збудована теплиця площею 0.014 га.

Садивний матеріал доглядає 8 робітниць. Посіви обробляються фунгіцидами та інтексицидами. Для стимулювання росту та підживлення сіянців застосовуються мінеральні добрива та стимулятори росту, які подаються разом з крапельним поливом. Це дає можливість підвищити відсоток виходу якісного стандартного матеріалу, а це, у свою чергу, значить, що поліпшується якість створених лісових культур та нових лісів. Для затінення сходів використовуються спеціальні щити, які виготовлені у кількості 6 тис. штук.

Напрацьований досвід вирощування супутніх порід, зокрема, тополі. Культури, вирощені у розсаднику, не тільки сповна забезпечують потреби підприємства у посадковому матеріалі, а щороку приносять додатковий дохід від продажу.

Поряд з головними лісоутворюючими породами лісгосп щорічно нарощує обсяги вирощування декоративного посадкового матеріалу, практикується зелене живцювання, вирощуються декоративні саджанці із закритою кореневою системою, що представлені досить широким асортиментом: самшит вічнозелений, ялівець звичайний, сосна звичайна, каштан кінський.

Відвідуванням розсадника свеські лісівники були задоволені. Відзначають, що поїздка проведена продуктивно, спеціалісти лісгоспу набули певного досвіду, який планують використовувати у практиці свої роботи на підприємстві.

За інформацією прес-служби ДП «Свеське ЛГ»