Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Кролевецькі лісівники визволили зі сміттєвих завалів Дубовицьку криницю

Новини лісгоспів 22 Квітня 2021

Минулі вихідні у працівників Державного підприємства «Кролевецьке лісомисливське господарство» були досить активними. В рамках проведення заходів до Дня довкілля колектив лісгоспу визволяв зі сміттєвого полону Дубовицьку криницю.

Нагадаємо, «Дубовицька криниця» – це гідрологічної пам’ятки природи. Знаходиться вона у лісових масивах Кролевецького лісогосподарського підприємства. За народними переказами історія цього унікального місця сягає глибини ХVІ ст. і пов’язана з образом Богоматері. Криниця є не тільки природним об’єктом, а і об’єктом релігійного поклоніння. Різні віки історії пережила криниця, а в часи атеїстичної боротьби її рівняли з землею, закидали сміттям, проте люди знову розкопували, очищали цілюще джерело, і донині струменить воно й дарує людям здоров’я та силу.

Кілька років тому саме кролевцькі лісівники подарували криниці її оновлений образ, то ж тепер відчувають свою особисту відповідальність за його збереження і утримання в належному стані. Шкода лишень, що таку відповідальність відчувають лише лісівники.

Знаходиться криниця поблизу автомагістралі Кіпті – Бачівськ, неподалік с. Дубовичі Конотопського району (колишнього Кролевецького району) тому заїжджих відвідувачів там не бракує.

« На прибиранні території кринички працював весь колектив підприємства. Відремонтували курінь, перекривши на ньому накриття. Обновили сміттєві баки і, звичайно, прибрали сміття. Якого назбиралося на цілий КАМАЗ», – коментує підсумки трудового десанту директор Кролевецького лісомисливського господарства Олександр Посошенко.

Говорить, що на цьому крапку у прибиранні у лісі сміття ще не поставлено. Лісівники продовжують прибирати в 50-ти метрових зонах вздовж лісових доріг і в місцях лісової рекреації та звертаються до громадян з проханням бути взаємно ввічливими, відвідуючи ліс, не залишати після себе сміття!