Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Кролевецькі лісівники тренувалися гасити лісові пожежі

Новини лісгоспів 19 Травня 2021

Днями у Державному підприємстві «Кролевецьке лісомисливське господарство» пройшли навчання, лісівники разом з рятувальниками відпрацьовували тактикувзаємодії по гасінню лісової пожежі.

«Навчання проводилось у кварталі 46 Хрещатицького лісництва. Для їх проведення були задіяні пожежний автомобіль ГАЗ-66 АЦ 30, пожежний автомобіль ЗІЛ -131 та трактор МТЗ-82 з плугом ПКЛ-70. Також у працівників державної лісової охорони лісгоспу були на озброєнні 3 ранцевих вогнегасники та лопати. З боку рятувальників до навчань залучались МПК с. Обтово на базі автомобіля ГАЗ – 53 та МПК с. Реутинці на базі автомобіля ГАЗ – 66», – коментує головний лісничий Кролевецького лісомисливського господарства Юрій Романенко.

За легендою навчань, умовно трапилась пожежа на рубці головного користування. Постало завдання – не допустити її поширенню. При виявленні пожежі по системі відео спостереження на місце виїхав автомобіль лісової охорони з засобами пожежогасіння (ранцеві вогнегасники та лопати). Крім того, з центральної садиби лісгоспу виїхали 2 пожежних автомобілі. Також на місці уявної пожежі був задіяний трактор, який оборював місце пожежі, для її локалізації та недопущення поширення вогню на лісові культури. У той час, коли пожежні автомобілі гасили пожежу по фронту, лісова охорона ранцевими вогнегасниками не давала вогню поширитись по флангам. Коли стало зрозуміло , що для гасіння потрібні додаткові сили, були задіяні рятувальник: МПК с. Реутинці та с. Обтово.

«Навчання пройшли успішно, на високому організаційному та професійному рівні. Всі їх учасники працювали злагоджено, впевнено, «без гарячки», що дало змогу швидко впоратись з пожежею та не допустити її поширення в лісовий массив. Це говорить про нашу бойову готовність протистояти такому лиху, як лісові пожежі. Але звісно, краще, щоб ці наші навички не знадобились намна практиці», – підсумовує головний лісничий.