Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Кролевецькі лісівники отримали Сертифікат FSC ланцюга постачання

Загальні новини 11 Жовтня 2019

На Сумщині Кролевецьке лісомисливське господарство стало першим, яке успішно пройшло FSC сертифікацію та отримало Сертифікат ланцюга постачання (CoC).

Нагадаємо, що у минулому році саме кролевецькі лісівники відкрили список сумських підприємств, що отримали Сертифікат FSC з системи ведення лісового господарства (FM).

Наразі окрім Кролевецького господарства такий вид сертифікації успішно пройшли Середино-Будське та Сумське підприємства.

Нині ж у питаннях FSC сертифікації кролевецькі лісівники успішно завершили ще один етап. Сертифікація здійснена за міжнародною схемою Лісової оіпкунської ради (Forest Stewardship Council®, FSC) – міжнародної некомерційної неурядової організації, метою якої є просування відповідального управління лісами в усьому світі.

«Сертифікація ланцюга постачання (CoC) — підтвердження того, що на кожному етапі виробничого ланцюга — від місця заготівлі до споживача (приймання, сушіння, зберігання, транспортування, первинна та вторинна переробка та ін.) — використовували FSC-сертифіковану та прийнятну сировину. Сертифікація ланцюга постачання необхідна виробникам, переробникам і продавцям для підтвердження того, що продукція, яку продають із заявою FSC, походить із добре керованих лісів, контрольованих джерел, вторинної сировини або суміші вказаних видів сировини», – коментує директор Кролевецького лісомисливського господарства Олександр Посошенко.

До слова, у структурі сумських лісгоспів саме Кролевецьке підприємство вважається флагманом переробки. Випущені ним паркетні та індустріальні ламелі, ясеневий паркет, дошка для підлоги, блокгауз добре відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами.

Довідково. У FSC існує три види сертифікації, що стосуються системи ведення лісового господарства(FM), ланцюга постачання(CoC) та контрольованої деревини (CW).

FSC – Сертифікація передбачає здійснення оцінки відповідності системи ведення лісового господарства та процесів трансформації сировини в готову продукцію міжнародним вимогам, розробленим FSC. Вона охоплює весь ланцюг проходження лісової продукції від лісу до споживача і сприяє поліпшенню ситуації в економічній сфері, розширює права та можливості суспільства, підвищує якість навколишнього природного середовища.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ