На Сумщині Кролевецьке лісомисливське господарство стало першим, яке успішно пройшло FSC сертифікацію та отримало Сертифікат ланцюга постачання (CoC).
Нагадаємо, що у минулому році саме кролевецькі лісівники відкрили список сумських підприємств, що отримали Сертифікат FSC з системи ведення лісового господарства (FM).
Наразі окрім Кролевецького господарства такий вид сертифікації успішно пройшли Середино-Будське та Сумське підприємства.
Нині ж у питаннях FSC сертифікації кролевецькі лісівники успішно завершили ще один етап. Сертифікація здійснена за міжнародною схемою Лісової оіпкунської ради (Forest Stewardship Council®, FSC) – міжнародної некомерційної неурядової організації, метою якої є просування відповідального управління лісами в усьому світі.
«Сертифікація ланцюга постачання (CoC) — підтвердження того, що на кожному етапі виробничого ланцюга — від місця заготівлі до споживача (приймання, сушіння, зберігання, транспортування, первинна та вторинна переробка та ін.) — використовували FSC-сертифіковану та прийнятну сировину. Сертифікація ланцюга постачання необхідна виробникам, переробникам і продавцям для підтвердження того, що продукція, яку продають із заявою FSC, походить із добре керованих лісів, контрольованих джерел, вторинної сировини або суміші вказаних видів сировини», – коментує директор Кролевецького лісомисливського господарства Олександр Посошенко.
До слова, у структурі сумських лісгоспів саме Кролевецьке підприємство вважається флагманом переробки. Випущені ним паркетні та індустріальні ламелі, ясеневий паркет, дошка для підлоги, блокгауз добре відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами.
Довідково. У FSC існує три види сертифікації, що стосуються системи ведення лісового господарства(FM), ланцюга постачання(CoC) та контрольованої деревини (CW).
FSC – Сертифікація передбачає здійснення оцінки відповідності системи ведення лісового господарства та процесів трансформації сировини в готову продукцію міжнародним вимогам, розробленим FSC. Вона охоплює весь ланцюг проходження лісової продукції від лісу до споживача і сприяє поліпшенню ситуації в економічній сфері, розширює права та можливості суспільства, підвищує якість навколишнього природного середовища.
Прес-служба Сумського ОУЛМГ