Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Краснопільські лісівники провели відкритий урок у підшефній школі

Новини лісгоспів 30 Березня 2018

З нагоди відзначення Міжнародного дня лісів, лісничий Велико-Бобрицького лісництва ДП «Краснопільське лісове господарство» відвідав підшефних школярів – вихованців шкільного лісництва «Дружба».

Разом з керівником лісництва Дробязко Наталією Павлівною, Ігор Миколайович провів відкритий урок, присвячений тематиці цього заходу. На якому учні дізналися про цікаві особливості дерев та кущів: чому тремтить осика та яке дерево не гниє у воді, чим корисний ялівець та яка користь від берези, кого називають північним білим кедром та яке дерево замінює ладан…

А школярі влаштували ще й справжнє свято – День прильоту птахів, з концертом, віршами та виставою.

Дітям розповіли багато цікавих особливостей щодо зеленого скарбу землі. Зокрема, вони дізналися, що ліси Землі займають цілу третину всієї нашої планети. Вони виконують життєво важливі екосистемні функції, а також є будинком і джерелом засобів для існування безлічі людей. Згідно даних сучасної статистики, у світі налічується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів, до їх числа входять близько 2-х тис. корінних народів, які невід’ємно пов’язали свій побут, культуру і світосприйняття з унікальними багатствами лісу.

Розуміючи величезне значення лісів, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів.Цей день відзначають в усіх країнах світу, бо проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань всієї планети. В Північній півкулі свято проводиться у день весняного рівнодення, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.

Діти дізнались про історію започаткування такої гарної традиції святкування Дня лісу. А вперше виникла вона у США, і засновником був Стерлінг Мортон, пізніше зайнявший посаду міністра землеробства. Він перейняв цей звичай від племені ацтеків, які висаджували дерева в день народження своїх дітей. У 1874 році, у перший день лісу у США було посаджено більше 12 млн. дерев. Звичай прижився і отримав законодавчу основу, а серед школярів навіть був організований Союз збереження дерев.

Вперше на території України це свято відзначили у Харкові 16 квітня 1898 року з ініціативи Південно-Російського суспільства акліматизації. Свято отримало широку підтримку, була задіяна велика кількість людей і висаджено тисячі дерев. Було організована святкова хода, потім спортивні розваги і безкоштовні солодощі та закуска яку доставили на 27 підводах!!! Харківський приклад отримав величезний резонанс. У 1902 році свято лісонасаджень проводився вже у 40 містах Росії.

Свято вдалося. Школярі подарували виготовлені шпаківні, а лісівники щиро подякували їм за суттєву допомогу його величності лісу, і в знак подяки вручили грамоту та грошову премію.

Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»