У дендропарку Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу до сотні різновидів екзотів. Проте, їх там можна не лише побачити. Там можна почути цікаві розповіді про кожну з них, бо, як виявляється, кожна рослинка має свою унікальну історію.
Про це далі у рубриці «Запитували? Відповідаємо!» розповідь лісничого Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу Ігоря Козловського.
Часто можна почути, як люди, відвідуючи дендропарк розсадника у Великобобрицькому лісництві, сперечаються з приводу темно синіх плодів одного вічнозеленого куща з красивим блискучим листям. Що це за диво? Їстівні плоди чи отруйні?
Отже! У відомого всім барбарису є дуже цікавий родич, який не має колючок. Він природно зростає на землях далеких Скелястих гір Північної Америки. Саме там її вперше відкрив і описав американський ботанік Бернард Мак Магон. На честь цієї людини рослина і отримала свою назву.
!Знайомтесь: Орегонський виноград, жовтий бузок, або наукова назва Магонія падуболиста. На території України рослина з’явилась ще у середині 19 сторіччя.
!Господарям на замітку:
· Цей витончений вічнозелений кущ принесе справжнє задоволення цінителям прекрасного. Неповторне листя, яке міняє свій колір від яскраво зеленого до багряного, рясний цвіт жовтого кольору, характерні темно сині плоди.
· Рослина дуже невибаглив і не потребує особливого догляду.
· Всі частини магонії використовуються у медицині, а у Америці з неї навіть!!виробляють тонізуючий чай.
· Плоди кисло-солодкі, їстівні!
!І наостанок:
· Магонія один із найкращих природних харчових барвників, який створює яскраве червоно рубінове забарвлення.
· Якщо ви вдягаєте джинси, знайте, що колись самі перші джинси фарбувалися речовиною отриманою з плодів саме орегонського винограду!
Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»