Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Краснопільські лісівники готуються до пожежонебезпечного періоду

Новини лісгоспів 26 Квітня 2021

У п’ятницю, 23 квітня, краснопільські лісівники відпрацьовували вміння оперативно реагувати на виникнення лісової пожежі. До тренувань залучалась 11 ДПРЧ Управління ДСНС України в Сумській області.

«У ході проведеного тренування бала перевірена боєготовність пожежних підрозділів, укомплектованість майном, злагодженість дій. Перевірені засоби пожежогасіння та місця забору води, також були відпрацьовані практичні дії по ліквідації лісової пожежі», – коментує проведену роботу головний лісничий Краснопільського лісгоспу Євген Сороколіт.

Тренування проводились відповідно до рішення Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 02.04.2021 року та Плану заходів щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь на території Краснопільської селищної ради у літній період 2021 року.

Проведеному заходу передувала перевірка готовності Краснопільського лісгоспу до пожежонебезпечного періоду», проведена представниками головного управління ДСНС в Сумській області та Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«У лісгоспі розроблений та затверджений мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж. Розроблений план профілактичних та попереджувальних заходів по зниженню небезпеки виникнення лісових пожеж. Лісництвам доведені плани протипожежного облаштування мінсмугами та доглядів за ними», – говорить головний лісничий.

Поряд з цим, підприємство має лісову пожежну станцію (ЛПС), яка розташована у центральній садибі лісгоспу. ЛПС укомплектована пожежним автомобілем АЦ-40 на базі ЗІЛ-130. На протипожежний період за станцією додатково закріплюється автотракторна техніка з грунтообробним знаряддям. У кожному лісництві зосереджені пункти пожежного інвентарю, укомплектовані як і ЛПС ручним інструментом (лопатами, сокирами, граблями, ранцевими обприскувачами та ін.) та мають додатково мотопомпи з пожежними цистернами. Перекриті позапланові лісові дороги шлагбаумами.

Для спостереження за пожежною безпекою лісгосп має щоглу, обладнану телевізійною системою спостереження (ТСС), радіус дії якої досягає 15 км. З 1 квітня чергування у лісопожежній станції проводиться цілодобово.