Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Краснопільські лісівники ділилися досвідом вирощування дуба

Загальні новини 20 Вересня 2017

На базі Краснопільського лісгоспу відбувся семінар для головних лісничих лісогосподарських підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. Організував зібрання відділ лісового господарства під головуванням заступника начальника управління Олександра Товстухи. На меті семінару було вивчення досвіду Краснопільського лісгоспу по вирощенні лісових культур дуба.

«Наше підприємство знаходиться у східній частині регіону і займає площу понад 23 тис. га. Площа вкритих лісом земель дещо більше 21 тис. га. Твердолистяні породи займають майже 85 %. Тому вирощування лісових культур дуба – це пріоритет нашої діяльності. Користуємось виключно власним посадковим матеріалом. Кошти на ці цілі лісгосп виділяє в достатній кількості. Дбаємо про проведення якісного і вчасного догляду за молодняками», – зазначив у вступному слові директор Краснопільського лісгоспу Віктор Мороз.

У цьому вочевидь пересвідчились учасники семінару, побувавши у розсадниках і теплицях підприємства та на плантаціях лісових культур Верхньо-Сироватського, Осоївського, Краснопільського та Великобобрицького лісництв лісгоспу, де оглянули умови вирощування посадкового матеріалу та культури дуба віком від 5 до 30 років. У завершенні практичної частини заходу відвідали урочище «Образ», що знаходиться у лісовому масиві Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу.

Обговорення побаченого проходило активно. Як одну з необхідних передумов для створення якісних лісових насаджень учасники семінару називали підготовку лісосіки: пониження пеньків до рівня ґрунту. Також йшлося про необхідність максимальної механізації роботи по догляду і вирощуванню лісових культур через придбання сучасних «Мульчерів» та «рубщиків коридорів», та власне, періодичність його проведення.

«При вирощуванні лісових культур дуба немає необхідності дотримуватись визначених термінів проведення лісогосподарських заходів. Їх необхідно проводити по мірі потреби, коли є загроза загибелі головної породи, що, власне, сьогодні ми мали змогу побачити на практиці», – підвів підсумок семінару Олександр Товстуха.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ