Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Краснопільські лісівники дбають про лісових мешканців

Новини лісгоспів 22 Січня 2021

У людей зима асоціюється зі святами та веселощами – Новий рік, Різдво, різноманітні зимові розваги (санчата, ковзани, лижі, ліплення снігових баб, будівництво снігових фортець тощо).

А от для лісових мешканців – це час суворих випробувань на виживання внаслідок нестачі кормів: листя з дерев і кущів опало, пожухла трава сховалась під сніговою товщею, і прогодуватись стає дуже важко. Тому підгодівля диких тварин взимку відіграє дуже важливу роль у збереженні їх популяцій. В першу чергу це стосується великих ссавців, адже чим більша тварина – тим більше їжі їй потрібно. З таких ссавців на території мисливських угідь ДП «Краснопільський лісгосп» звичайними є козуля європейська та кабан дикий, в порівняно незначній кількості мешкає олень європейський та олень плямистий.

Щоб допомогти їм пережити зимову нестачу кормів працівники мисливського господарства разом з державною лісовою охороною заготовляють сіно, віники з гілок листяних порід дерев, кукурудзу тощо. Після утворення снігового покриву все це періодично викладається на спеціально облаштованих кормових майданчиках. Такі майданчики зазвичай робляться у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно.

Працівниками мисливського господарства було проведено чергову підгодівлю – для лісових мешканців: викладено сіно, розвішано кормові віники та розсипано кукурудзу в качанах. Крім того, у спеціально облаштованих для цього солонцях було розміщено шматки солі, яка компенсує копитним зимову нестачу мінеральних речовин.

Ці кормові майданчики відвідують не тільки великі тварини, а й дехто з лісової дрібноти: травинки сіна і сухі листочки з віників, що падають на землю, залишки зерна приваблюють сюди зайців, білок, мишоподібних гризунів, деяких зимуючих птахів (круків, сойок, сорок, синиць та інших).

Тривалість сезону підгодівлі диких тварин на території ДП «Краснопільського лісгоспу», а також початок і закінчення його, визначається у залежності від конкретних кліматичних умов.