Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Краснопільські лісівники дають поради по ландшафтному дизайну

Новини лісгоспів 26 Лютого 2021

Наближається весна і люди все частіше задають питання щодо посадки вдома чи на присадибних ділянках рослин, які слугували б в якості живої огорожі. На ці питання ми попросили дати відповідь лісничого Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу Ігоря Козловського.

Живою огорожею називають посадки дерев і чагарників певної ширини і висоти, що виконують роль огорожі та ще й слугують для створення декоративного оформлення території.

Вони можуть бути стрижені і вільно зростаючі. Якщо все зробити правильно, то ви гарантовано отримаєте живопліт потрібного кольору і щільності, захист від пилу, частково від шуму, та, що головне, від сторонніх очей.

Але і цілі у людей різні. Комусь потрібно створити п’ятиметрову суцільну стіну від сильного вітру, у такому випадку необхідно віддати перевагу різновидам верби з щільною шароподібною кроною.

Інші бажають захистити будинок від спеки, і тоді краще застосувати ялівці, або туї колоновидної форми.

Чудово виглядатимуть ошатні і вишукані самшитові алеї, висаджені в шаховому порядку. Милуватимуть око жовте мереживо карагани і форзиції.

Якщо ж треба захиститись «від гарного сусіда» живоплотом, оснащеним колючками, радимо закласти комбіновану огорожу з маклюри або маслинки вузьколистої у першому ярусі, та айви, або глоду – у другому.

Якщо ви віддасте перевагу вічнозеленим рослинам, то необхідно врахувати, що вони ростуть повільно, а у разі сильних морозів чи посухи, якщо вимерзне хоча б одна, зіпсується вид всього живоплоту. Варіантів і тонкощів багато…Але у будь-якому випадку необхідно пам’ятати, що живопліт вимагає господарського догляду. Кілька разів на рік його необхідно обрізати і стригти. Крім того, жива огорожа поглинає багато поживних речовин з ґрунту, потребує поливу і внесення добрив.

Тож, якщо ви надумаєте створити живу огорожу і вже вибрали для неї місце, зверніться за порадою до спеціалісті, щоб можна було врахувати всі нюанси і обрати найбільш оптимальний варіант.

І наостанок порада у словах Оноре де Бальзака «Терпіння найбільше нагадує той метод, яким природа створює свої творіння».