Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Кожен виїзд на пожежу обходиться лісівникам в тисячі гривень, не враховуючи вартості дерев, що росли десятиліттями

Новини лісгоспів 20 Березня 2020

З настанням теплої сухої та вітряної погоди підвищується рівень пожежної небезпеки, зокрема – в лісах.

За даними Шосткинського лісового господарства, в минулому році на території лісгоспу було зафіксовано 3 пожежі, в загальному, вогнем була охоплена площа 0,6 га. більш великі лісові пожежі відбувалися в минулі роки. Нерідко, як відмітили в лісгоспі, загоряння відбуваються саме навколо міста, через відвідування лісових масивів населенням та необережного поводження з вогнем.

– Зараз, у зв’язку з оголошеним карантином через коронавірус, багато школярів та звільнених від роботи дорослих йдуть відпочивати на природу. Розпалюють багаття поряд з лісовими масивами. Граючись, підпалюють траву або залишають багаття, не загасивши його. Його роздуває вітром – є небезпека загоряння сухої рослинності, розповсюдження полум’я на лісові масиви, – говорить інженер з охорони та захисту лісу Шосткинського лісгоспу Анатолій Дощин.

За словами спеціаліста, 17 березня, в районі села Макове на Шосткинщині вже горіла суха рослинність, була загроза загоряння лісу ДП «Шосткинський агролісгосп», і колеги вже виїздили гасити ліс…

Кожен виїзд на пожежу, за підрахунками Шосткинського лісгоспу, обходиться в тисячі гривень. І це не враховуючи вартості дерев, кожне з яких росло десятиліттями.

Адміністрація ДП «Шосткинське лісове господарство» звертається до всіх не випалювати суху траву поблизу лісових насаджень! Особливо поблизу хвойних, які більш за все схильні до пожеж. У зв’язку з підвищенням класу пожежної небезпеки максимально! обмежувати відвідування лісових масивів! Коли клас пожежної небезпеки досягне 5 класу, забороняється будь-яке відвідування лісу відпочиваючими та в’їзд транспорту в ліс.

Будьте обачними! Зберігаємо ліси разом!