Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Користувачі мисливських угідь Сумщини обговорили нагальні питання

Актуально 10 Листопада 2017

У Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась нарада з користувачами мисливських угідь області.

«Всього в області 39 користувачів мисливських угідь, які ведуть свою діяльність на 2 млн. га, з яких 13 державних підприємств Сумського ОУЛМГ, за ними закріплено 238 тис. га, решта – закріплена за осередками УТМР, таких в області 17, та іншими користувачами. На нараду прибули 37 користувачів», – проаналізував кількісний склад учасників зібрання головний спеціаліст відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Віктор Жмурко.

Засідання пройшло за участі голови президії Сумської обласної громадської організації УТМР Юрія Харченка та начальника сектору контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи УПД ГУНП в Сумській області Юрія Віннікова, головував – заступник начальника Сумського ОУЛМГ Олександр Товстуха.

Організатори заходу звернули особливу увагу присутніх на дотримання техніки безпеки на полюваннях, правила поводження зі зброєю та використання на полюваннях нарізної зброї. На цих питаннях зупинились завідуючий головний спеціаліст відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Віктор Жмурко та начальник сектору контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи УПД ГУНП в Сумській області Юрій Вінніков.

Також на нараді обговорили епізодичну ситуацію щодо африканської чуми свиней та сказу в Україні в цілому та у Сумській області зокрема. ЇЇ проаналізував Віктор Жмурко. Він повідомив, що в Україні, починаючи з 2012 – з початку виявлення захворювання, було зареєстровано 274 випадків АЧС, в тому числі 227 – серед домашніх, 41 – серед диких свиней та 6 інфікованих об’єктів. В цьому році було зафіксовано 127 випадків АЧС в 23 областях України. На Сумщині цього річ осередків АЧС не виявлялись. Серед головних причин, які ускладнюють ситуацію, фахівці називають невиконання елементарних вимог біозахисту тваринниками свинарської галузі та недостатній контроль за популяцією дикого кабана в мисливських угіддях. По цьому питанню виробили спільний план заходів. Насамперед, це активізація роботи мисливських бригад для проведення депопуляції дикого кабана. На сьогодні в області діє 59 бригад. За даними минулого року депопуляція склала 475 голів дикого кабана, в 2017 – 19 голів. Всього за даними щорічного обліку на початок цього року в мисливських угіддях області налічувалося 639 голів дикого кабана.

Щодо епізодичної ситуації по сказу тварин, за останні (вересень-жовтень) місяці характеризуються значним загостренням ситуації. На сьогодні в області зареєстровано 39 випадків захворювання на сказ тварин (в порівнянні з минулорічними 34): 11 лисиць, 8 собак, 4 коти, 3 єноти, та 12 – велика рогата худоба. Ускладнення ситуації спостерігається і в цілому по Україні – 800 випадків. «Лідирують» Вінницька – 100 випадків, Черкаська – 74 та Харківська – 62 – області.

В області загострення ситуації спостерігається в Білопільському, Л. Долинському та Роменському районах – по 5 випадків, в Сумському, Краснопільському, Буринському, Недригайлівському та С-Будському – по 2 випадки та по 1 випадку – в Конотопському, Лебединському районах та містах Суми і Охтирка. В решті районів області випадки не фіксувались.

Фахівці називають кілька причин, які провокують виникнення хвороби, це минулорічний пробіл у вакцинації домашніх непродуктивних тварин, висока щільність хижаків (лисиці,єноти), наявність достатньої кормової бази (мишовидні гризуни) для хижаків і відсутність вакцинації дикої фауни, а також недостатня робота у вогнищах з безпритульними, бродячими тваринами. Щоб запобігти цьому, Віктор Жмурко наголосив на проведенні регулювання чисельності бродячих котів і собак. Також вирішили зобов’язали користувачів мисливських угідь розробити конкретний план заходів по роботі щодо оптимізації щільності червоної лисиці до мінімальної межі на наданих у користування угіддях та забезпечити його виконання не залежно від термінів та дозволів на полювання на інші види тварин.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ