Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Конотопські лісівники проводять заготівлю жолудів дуба звичайного та червоного

Новини лісгоспів 6 Листопада 2019

Для створення високопродуктивних і стійких лісових насаджень потрібне насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю. Саме про це і нині дбають конотопські лісівники.

В усіх лісництвах Конотопського лісгоспу тривають роботи по заготівлі лісового насіння, у тому числі: жолудя звичайного та жолудя червоного.

«На сьгодні підприємством вже зібрано 600 кг жолудя звичайного (при плані 500 кг) та 200 кг жолудя червоного (при плані 100 кг). Також проводиться підготовка грунту для висадки лісових культур навесні наступного року», – говорить директор Конотопського лісгоспу Віталій Баранов.

«Посів жолудів є основним способом відновлення дубових лісів. Стиглі жолуді опадають з дерев у середньому впродовж місяця. Однак жолуді, що опадають першими (у середині-кінці серпня впродовж тижня), як правило, уражені різними захворюваннями або ослаблені, у зв’язку з чим непридатні для збору. Найкращими середніми термінами збору жолудів можна вважати кінець вересня — початок жовтня. У залежності від місцевих умов і особливостей погоди влітку і восени терміни можуть незначно зміщуватися в ту або іншу сторону», – продовжує директор підприємства.

Зібрані жолуді перевіряють «на життя». Найпоширенішим способом перевірки вважають метод флотації. Заливають у містку ємність воду і поміщають у воду жолуді. Мертві жолуді спливають, живі ж, навпаки, залишаються під водою.

За інформацією прес-служби ДП «Конотопське ЛГ»