Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Конотопські лісівники долучились до лісового флешмобу

Новини лісгоспів 23 Березня 2020

21 березня у Міжнародний день лісів конотопські лісівники трудилися на посадці лісу і звернулись до громадськості вживати необхідних заходів щодо непоширення хвороби коронавірусу:

 

До святкування Міжнародного дня лісів традиційно влаштовуються спільні акції з прибирання та засадження молодого лісу. У цьому році ситуація у світі внесла свої корективи у наші лісові традиції. Зараз кожна людина в першу чергу має дбати про здоров’я своє та рідних. Тож ми дякуємо всім свідомим громадянам, які збирались взяти участь у Всеукраїнській акції «Відновлюємо ліси разом» і допомогти нам у посадці. Весна чекати не буде, тож ми відновлюємо ліси власними силами. Ми закликаємо вас додержуватись карантинного режиму, та без особливої потреби не відвідувати місця скупчення людей та лісові рекреаційні зони. Дбайте про своє здоров’я!, – просять лісівники.

 

Довідково. 21 березня відзначають Всесвітній день лісів. Щороку в цей день фахівці в усьому світі знаходять час для обговорення цінності лісу. Населення може дізнатися, як відбувається або ж має відбуватися збалансоване управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без заподіяння шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

 

Цю традицію було започатковано в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, на яких було обговорено важливість вміння цінувати значення власних лісових ресурсів.

 

Всесвітній день лісів святкують у день весняного рівнодення в Північній півкулі, який за традицією вважають першим днем весни і символом нового життя та нових починань. У Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але в будь-якому випадку цей період є сприятливим для садіння та росту дерев. З того часу багато країн перейняли цю практику.

 

Загальна площа земель лісового фонду ДП «Конотопське лісове господарство» становить 26095,1 га. Лісівники самовіддано піклуються про майбутнє наших лісів, адже вони є легенями нашої планети. На даний час в угіддях ДП «Конотопське лісове господарство» посаджено 75 га молодого лісу, та проведено доповнення на 95 га. Лісгосп активно займається веденням мисливського господарства. На території мисливських угідь збільшилась численність мисливських видів тварин та червонокнижних зубрів.