Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

КОНОТОПСЬКА ПОПУЛЯЦІЯ ЗУБРІВ ЩОРІЧНО ЗРОСТАЄ

Новини лісгоспів 10 Грудня 2019

Сумська область – одна із шести областей України, на території якої мешкає зникаючий вид диких парнокопитних тварин – зубр європейський.

Конотопська популяція зубрів, яка мешкає на території Державного підприємства «Конотопське лісове господарство», за останнім обліком налічує 52 особини (у 2018 році – 49). Це друга за розміром популяція зубра в Україні.

З метою впровадження природоохоронних заходів щодо збереження та подальшого розмноження поголів’я виникає необхідність збільшення якісної підгодівлі зубрів не тільки у зимовий період, а й протягом усього року. Це дозволило концентрувати основне поголів’я всередині території лісового господарства, позбавить їх необхідності виходити на польові масиви та наражатися на небезпеку браконьєрства. Обсяги кормів для підгодівлі популяції зубра розробляються Державним підприємством «Харківська державна лісовпорядна експедиція».

За період з 2016 по 2019 роки було зафіксовано природну загибель 3 особин зубра. Фактів загибелі тварин внаслідок браконьєрства не зафіксовано.

З метою уточнення реальної чисельності зубрів конотопської популяції Інститутом зоології Національної академії наук України та Київським еколого-культурним центром було прийнято рішення організувати експедицію до Сумської області. Міністр екології України підтримав ініціативу та надав спеціальне доручення місцевим органам влади надати підтримку. До складу експедиції увійшли: Заслужений природоохоронник України, директор КЕКЦ В.Борейко, завідувач Лабораторії мисливських тварин інституту зоології НАНУ, кандидат біологічних наук В. Смаголя, координатор охорони зубрів КЕКЦ, к.б.н. І. Парникоза, провідний кореспондент всеукраїнського видавництва «Мисливство та рибалка», старший науковий співробітник Деснянсько-Старогутського національного природного парку, к.б.н. С. Панченко, головний лісничий ДП «Конотопське лісове господарство» М. Бондарь. Членами експедиції було оглянуто декілька площадок для підгодівлі, а також проведено зимовий облік тварин. Загалом чисельність зубра виявилась, як і заявлено ДП «Конотопське лісове господарство».

За інформацією:

Департаменту екології та охорони природних ресурсів 

http://www.pek.sm.gov.ua/index.php/uk/