Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Колискову їй співали мама й… ліс

Новини лісгоспів 5 Березня 2021

Яременко Наталія Миколаївна – інженер з лісових культур першої категорії державного підприємства «Сумське лісове господарство», голова профспілкового комітету.

 

 

Із шкільного лісництва – в академію

Усе життя Наталії Яременко пов’язане з лісом. Адже батько, Микола Панасович (царство йому небесне) працював лісничим Томашівського лісництва (Недригайліський район). То ж дівчинці колискових співали мама й… ліс, що шумів поруч обійстя. Коли Наталка пішла до школи, то швиденько влилася не тільки в навчальний процес, а ще й у коллектив шкільного лісництва. З раннього дитинства пізнала всі тонкощі науки вирощування лісу. Певне тоді й був закладений фундамент його теперішнього професіоналізму, любові до обраної професії.

Шкільні літа промайнули швидко. І в той час як її однокласники вирішували питання ким бути, куди піти вчитися, Наталка без вагань подала документи до Української сільськогосподарської академії. І зі спеціальністю все було давно визначено– лісове господарство. До того ж перед поїздкою до столиці встигла ще попрацювати й робітницею лісових культур Томашівського лісництва. Вчилася старанно, бо знала, що всі знанння, здобуті у Києві, стануть у нагоді, коли приступить до самостійної роботи.

 

Від маленького жолудя – до величного дуба

У тім, що теорія практиці – підмога, переконалася з перших трудових буднів. Коли була членом шкільного лісництва, то було одне, а тепер, коли прийшла з дипломом про вищу спеціальну освіту, та ще й у інший колектив, то це вже зовсім інше. Дякувати долі, на її життєвому шляху зустрічалися люди, котрі могли і порадити, і підтримати.

Із вдячністю Наталія Миколаївна згадує батькову науку любити ліс, а ще щирінапутні слова колишнього помічника лісничого Оленксія Панасовича Манченка, колишнього директора Сумського держлісгоспу Анатолія Петровича Литвиненка. «Спасибі їм за науку!» – говорить НаталіяМиколаївна.

Про роботу інженера з лісових культупр фахівці знають у подробицях. А для пересічного громадянина можна сказати просто: це людина котра разом з товаришами по роботі бере насінину лісової культури і вирощує з неї красиве дерево, яке радуватиме уже прийдешні покоління. Як, наприклад, взяти маленький жолудь, висадити його, виплекати, викохати і зростити до величавого дуба. Скільки ж то треба наполегливості, терпіння, вміння… А в результаті виявляється, що твоїм творінням уже милуватимуться й користуватимуться діти, внуки… «У цьому ж і сутність нашої професії- працювати на перспективу. Нехай люди милуються і згадують нас, як ми згадуємо тих, хто плекає теперішні ліси»-, розмірковує Наталія Миколаївна.

За свою трудову звитягу Наталія Яременко має чимало відзнак. Серед них – почесні грамоти й подяки голови Державного агентства лісових ресурсів України, обласного управління лісового та мисливського господарства і обласної організації профспілки працівників лісового господарства тощо. Але головне – визнання й шана колективу, керівників. За її працьовитість, високий професіоналізм, принциповість, активну громадську позицію…

 

У світлі білої ромашки

Попри зайнятість на роботі, домашні клопоти, громадську роботу, Наталія Миколаївна знаходить час і на улюблені заняття, яких у неї не так уже й мало.

– Люблю порядкувати на дачі, – розпровідапє жінка. –Звичайно, тут ростуть у мене всілякі городні культури, але побачили б ви мої ромашки…

При згадці про ці чарівні квіти у співрозмовниці ясніє обличчя, світяться очі… Ну чом не ромашка?! Ясна, світла…

До неї тягнуться люди. Не випадково ж вона – голова профспілкової організації Сумського держлісгоспу (цьогорічного січня переобрали на черговий термін). Організовує спортивні змагання, дбає про оздоровлення й відпочинок працівників лісгоспу та членів їхніх родин, переймається проблемами кожного (комусь підсобить ділом, а комусь зарадить щирим словом). Надто ж лісівники люблять подорожі. Побували в Батурині, Софіївському парку в Умані, в Пирогово, інших визначних і пам’ятних місцях України. Наразі нові плани й задумки. Бо як же інакше– «Наші люди того варті»,- каже Наталія Миколаївна.

Звісно, все робиться не на голому ентузіазмі, а у тісній співпраці та взаємодії з адміністрацією. Директор держлісгоспу Микола Володимирович Сороколіт завше підтримує ініціативи профспілкового активіста. Схвально про Наталію Миколаївну відгукується й голова обкому працівників лісового господарства Михайло Миколайович Шпакович: «Це справжній профспілковий лідер,ентузіаст громадської роботи. Вона вміє згуртувати довкола себе людей, організувати цікаваий захід, словом, зробити так, аби всім було цікаво, весело й корисно».

Міжіншим, колективний договір між профспілковою організацією та адміністрацією Сумського держлісгоспу у 2011 та 2013 роках визнвався кращим не тільки серед підприємств обласного управління лісового та мисливськогогосподарства, але й області.

 

 

Микола Петленко

(з архіву Сумського ОУЛМГ)