Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Керівництво Держлісагентства проінспектувало роботу рейдових бригад на Чернігівщині

Актуально 10 Серпня 2016

9 серпня 2016 року т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич проінспектувала роботу мобільних рейдових бригад у Новояриловицькому лісництві ДП «Добрянське лісове господарство», що на Чернігівщині.


{gallery slider=boxplus.carousel}materials/2016/08/101{/gallery}

У заході також взяли участь директори всіх дванадцяти лісогосподарських підприємств зі своїми рейдовими бригадами, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич та заступник голови обласної ради Арсен Дідур.

Про стан справ у ДП «Добрянське лісове господарство» доповів директор лісгоспу Іван Горохівський. Він, зокрема, сказав, що лісовий масив джержлісгоспу охоплює 41 тисячу гектарів. До нього входять 7 цехових підрозділів: лісництва, нижні склади та автопарк. Колектив налічує 300 працівників. Держлісгоспом заготовлюється щороку до 120 тисяч кубічних метрів деревини і щороку ж на 300 гектарах висаджуються саджанці для вирощування майбутнього лісу.

Христина Юшкевич визначила лісівникам держлісгоспів основні напрямки їхньої лісоохоронної та виробничої діяльності на сучасному етапі розвитку галузі.

Вона, наголосила, що Держлісагентство вчасно реагуватиме на ті негаразди, що відбуваються в лісі, зокрема, на незаконні вирубки. Важливо показати суспільству, — підкреслила вона, що кожний лісівник — дбайливий господар, що саджає і доглядає ліс, чесно виконує свою роботу, яка заслуговує великої вдячності.

«Пріоритет у нашій роботі – боротьба з незаконними рубками. І відрадно, що правоохоронні органи вже почали адекватно реагувати на сигнали про виявлені лісовою охороною конкретні факти. Понад 1500 випадків було зафіксовано за 2015 рік. Завдано понад 84 мільйони гривень збитків. Держлісагентством направлено звернення до облдержадміністрацій, щоб організувати спільну, а головне – ефективну боротьбу з лісовою мафією, яка вкрай розперезалася, демонструючи навіть випадки нападів на лісову охорону, кількість яких значно зросла», – наголосила т.в.о. Голови відомства.

На думку Христини Юшкевич, слід активізувати роботу рейдових бригад, покращити їхнє матеріально-технічне забезпечення, вдосконалити методи боротьби з незаконними рубками, засоби фіксування порушень. Важливим є і те, що вже розроблено зміни до Санітарних правил, які повністю унеможливлюють суцільну санітарну рубку в природно-заповідних зонах і практично обмежують її в лісових масивах.

Начальник Чернігівського ОУЛМГ Андрій Пивовар, виступаючи на нараді, зазначив, що за перше півріччя цього року вже проведено 585 протипожежних рейдів, виявлено десятки фактів незаконних рубок та інших порушень. За результатами цієї лісоохоронної діяльності складено 70 адміністративних протоколів. За незаконну рубку лісу відкрито 15 справ (сума штрафів 1360 грн., сума збитків – 49587 гривень), за порушення правил пожежної безпеки в лісах – 14 справ (накладено штрафів на 459 грн.), за порушення правил полювання – 38 справ (накладено штрафів на 14,3 тис. грн). Найбільше протоколів за перше півріччя складено ДП «Ніжинське лісове господарство» (32), мисливським відділом ОУЛМГ (11) та ДП «Остерське лісове господарство» (8).

Під час робочої поїздки Христина Юшкевич зустрілася з представниками лісової охорони та обговорила з ними проблеми ефективної боротьби з незаконними рубками.

Учасники наради оглянули також транспорт, що використовується при патрулюванні лісових масивів, та техніку для ліквідації лісових пожеж.

Представник Київської фірми-виробника Сергій Євстаф’єв продемонстрував роботу безпілотника, який суттєво допомагатиме лісівникам у несенні служби, фіксуючи з висоти виявлені порушення. Один із таких апаратів днями надійде до ДП «Ніжинське лісове господарство». Учасники робочої поїздки також побачили в роботі нові електронні фотопастки, придбані нещодавно ДП «Добрянське лісове господарство».

Учасників наради зацікавили також і теплиці із полікарбонату для вирощування сіянців основних лісоутворювальних порід та живцювання, які показали лісничий Михайло Мамоненко та його помічник Дмитро Савченко.

Підбиваючи підсумки інспектування, т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич відзначила, що чернігівські лісівники сумлінно виконують свою роботу, оберігаючи зелені скарби Сіверського краю.

За матеріалами Чернігівського ОУЛМГ