Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Інвестиції: Деревоподрібнююча машина у Охтирському лісгоспі

Новини лісгоспів 24 Жовтня 2016

Інвестуючи кошти у розвиток власного виробництва, у вересні цього року Охтирський лісгосп Сумського ОУЛМГ придбав деревоподрібнюючу машину «Олнова» модель DR660T в агрегаті з трактором «Бєларусь» – 892. Сировиною для машини слугують рештки, які лишаються після порубів: хворост, хмиз тощо. Зазвичай, їх збирали в купи і спалювали на лісосіці, що тягло за собою додаткові витрати. Тепер, використовуючи ці рештки як сировину, підприємство розраховує на додаткові прибутки.


{gallery}materials/2016/10/241{/gallery}

«Машина здатна переробляти рейки, горбиль, обапил, гілля, крони дерев на технологічну тріску (щепу). Обслуговують її три працівники: тракторист, і два робітники, які подають сировину у бункер машини. Дещо більше ніж за місць випущено 103,42 тони або 264,76 м3 паливної тріски, яка реалізована на ПАТ «Охтирський пивоварний завод» та частково використана для опалення виробничих приміщень лісгоспу», – коментує роботу машини директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

Реалізовують щепу по 800 грн. за тонну. В порівнянні, кубометр колотих дров обходиться господареві в 750-850 грн., а 1 т. щепи може цілком замінити 2,56 м3 дров. Що ж стосується її теплотворної властивості, то в порівнянні з дровами вона на порядок вища.

Придбання вартувало підприємству 118 тис. грн., та, за словами директора лісгоспу, економічний ефект не примусить довго чекати. Наразі опрацьовується питання про поставку щепи у заклади освіти Охтирського району.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ