Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

І краса, і користь

Загальні новини 13 Березня 2018

Напередодні свята 8 Березня у черговому номері галузевої газети «Природа і суспільство» – читайте чудовий репортаж про чудових жінок – майстринь Сумського сувенірного цеху.

Щороку напередодні 8 Березня в різних куточках країни відбуваються
акції на захист ніжних провісників весни – першоцвітів. Екологи, правоохоронці, активісти влаштовують рейди ринками й місцями несанкціонованого продажу рослин, нагадують населенню, що за незаконне придбання та збут червонокнижних передбачено штраф – від 150 грн до 1700 грн із конфіскацією квітів. Ентузіасти організовують оригінальні дійства, як ось у перший день березня у Львові – під назвою «Не рви первоцвітів». Того дня два десятки екологів та активістів на майдані Соборному вручали львів’янкам паперові квіти. Крім того, не лише їм, а й чоловікам давали інформаційні листівки-звернення з проханням не рвати, не купувати первоцвітів, бо цим самим шкодимо природі. Трохи більше як за півгодини активісти роздали понад тисячу паперових пролісків, які виготовили спільно з учнями мис-тецьких шкіл Львівщини.

Свій погляд на те, що дарувати на свято, мають майстрині сувенірного цеху ДП «Сумське лісове господар-ство». Зокрема до 8 Березня члени невеличкого колективу готують чудові подарунки на весняні мотиви.

Вони красиві, в їх основі – неповторний слобожанський розпис із волошками й маками, мальвами й чорнобривцями… Тож приносять неабияке естетичне задоволення споживачам. Та ще й користь – яка господиня відмовиться від декоративної вази, хлібниці, шкатулки, серветниці, цукорниці, цукерниці, сільнички, набору кухонних дощечок, бочечок під мед чи крупи… Тим паче, що кожен виріб – з натурального матеріалу.

Трудяться в цеху троє художниць, усі з фаховою освітою. Найдосвідченіша – Наталія Олексіївна Кривошеєва, котра віддала рідному виробництву 37 років. Трохи менший стаж у Любові Олександрівни Артюшенко, наймолодша – Оксана Василівна Мартиненко. Доповнюючи одна іншу, відкривають деякі свої творчі секрети:

– Переважно працюємо з осикою, яку заготовляють лісівники. В токарному цеху вона проходить чорнову обробку. Методом обточування токарі надають заготовкам форм та вигляду ваз, шкатулок… Ідуть у роботу і липа, береза – на ті ж кухонні дощечки, які завжди користуються великим попитом. Майстри обрізають їх на циркулярці і шліфують за допомогою шліфувальної машини. З токарного цеху заготовки потрапляють до художнього, де й розмальовуємо. Теми малюнків шукаємо в навколишній природі, в житті. Вся продукція в нас екологічно чиста, бо користуємося лише натуральною гуашшю, вироби покриваємо харчовим лаком. Набори для меду всередині обробляємо воском. Нашою продукцією торгують лісгоспи у власних магазинах «Лісовичок», її розкуповують на виставках. Та що там говорити, наші сувеніри відомі вже всій Україні – звідусіль приїздять оптовики, закуповують цілими партіями. Окрім краси, оригінальності, практичності, вироби підкуповують ще й помірною ціною – на ярмарках, зазвичай, вони одні з найдешевших. Дуже полюбляють їх й іноземці, які не проходять мимо високоякісного, натурального…

Задоволений роботою майстринь директор лісгоспу Микола Володимирович Сороколіт.

– Великого прибутку цех не приносить, але плоди творчості талановитих художниць уже давно стали візитівкою підприємства, обласного управління лісового і мисливського господарства, – наголошує. – Тому підтримуємо їх в усіх творчих починаннях, сприяємо вдосконаленню майстерності. Люди дякують за прекрасну роботу, із задоволенням купляють сувеніри на подарунки – і це радує нас найбільше.

…Що ж, весняного настрою вам на щодень, творці художніх див, а також усім тим, хто милується витворами ваших рук, хто повсякденно користується виробами з маркою Сумського лісового господарства.

Микола ДЕРЕВИЧКО,

Сумська область