Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Готувати площі під посадку лісу охтирським лісівникам допомагає «Бобер»

Машина для пониження пеньків «Бобер» працює в Охтирському лісгоспі з червня минулого року. І, засловами лісівників, встигла зарекомендуватисебе просто незамінним агрегатом у підготовці площ під посадку молодого лісу.

 

«Агрегат дає змогу якісно підготувати ділянки під механізованестворення лісових культур, що в подальшому дасть змогупроводити догляди за насадженнями теж механізованим способом.За рік роботи за допомогою машини було понижено 5500 тисяч пнів на площі близько 23 га. Після пониження пеньків всю цю площу продискували,», – коментує роботу агрегату директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

 

Нагадаємо, машину для пониження пеньків охтирські лісівники спорудили власноруч. Працює вона на базі трактора МТЗ – 82. Обслуговуєтьсядвомапрацівниками– трактористомта оператором. Для різання використовується стрічкова пила завширшки 35 мм та довжиною 4,2 м. Ширина пропилу 800 мм. Висотапониження регулюєтьсяоператоромдля кожного пенька окремо.

 

«Потужність машини дозволяє понизитивід 50 до 75 пеньків діаметром понад метр.Для цього необхідно10 пилокта 5 літрів бензину. Трактор, на базі якого працює механізм, використовує за зміну 15 літрів дизельного пального», – говоритьдиректор підприємства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За інформацією прес-служби ДП «Охтирське ЛГ»