Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Глухівський лісгосп: Неухильно дотримуватися правил – уберегти ліс від знищення

Новини лісгоспів 29 Вересня 2020

Державне підприємство «Глухівське лісове господарство» за допомогою плакатів наглядової агітації інформує суспільство про необхідність вживання протипожежних заходів і небезпеку отруєння грибами.

Однією з найскладніших проблем сьогодення, що постають перед працівниками нашого підприємства, є лісові пожежі, що знищують столітні дерева та молоді насадження, завдаючи цим непоправної шкоди екології. Причини загорянь лісових масивів можуть бути різноманітними, проте понад 90% лісових пожеж виникають через нехтування правилами пожежної безпеки та недбайливе поводження з вогнем у місцях праці та відпочинку. Головним фактором виникнення загоряння є недобросовісні відвідувачі лісу, які викидають недопалки на узбіччя доріг, залишають після відпочинку сміття чи спалюють його у присадибних ділянках.

«Незважаючи на те, що на вулиці вже осінь, загроза виникнення загорянь у лісових масивах може зростати, адже глобальні кліматичні зміни призвели до збільшення середньодобової температури вересня. Посиленню ризику загорянь сприяє також те, що пожежонебезпечний період наразі перебуває в активній фазі», – підкреслює інженер охорони та захисту лісу Глухівського лісгоспу Максим Ховренко.

Для поширення інформації у суспільстві в рамках протипожежних заходів і запобігання отруєнню грибами ДП «Глухівський лісгосп» було виготовлено понад 40 плакатів наглядової агітації. Працівники підприємства регулярно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням про найпоширеніші причини виникнення пожеж і застерігають щодо ризиків небезпечного поводження з вогнем, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Варто зазначити, профілактика виникнення лісових пожеж – один з пріоритетних напрямків роботи Державного підприємства «Глухівське лісове господарство». Колектив підприємства наполегливо працює щодо вжиття превентивних заходів, інформування населення стосовно ризиків недбалого поводження з вогнем у лісовій місцевості та наслідків пожеж для екосистеми.

«Лише особиста відповідальність та неухильне дотримання правил здатне уберегти ліс від знищення», – наголошує Максим Ховренко.

Інформація ДП «Глухівський лісгосп»