Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Дрова на зиму можна придбати у Сумських лісгоспах

Анонси 27 Жовтня 2016

«Основний ресурс дров в області заготовляють наші підприємства, це щорічно майже 250 тис.м3» – говорить начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець.


{gallery}materials/2016/10/272{/gallery}

Зазначимо, що у структурі Сумського ОУЛМГ дванадцять державних лісогосподарських підприємств, які працюють у дванадцяти районах області, у двох районах – Буринському та Білопільському лісгоспів немає, а у Великописарівському, Недригайлівському, Липоводолинському та Путивльському є підрозділи лісгоспів – лісництва, всіх лісництв по області 60. Реалізацією дров займаються як лісгоспи, так і лісництва, і наявні ресурси дров в області дають можливість повністю забезпечити попит.

Ціни на дрова паливні формуються відповідно до методичних рекомендацій з формування собівартості продукції, робіт та послуг на підприємствах лісового господарства і включають витрати на їх заготівлю і штабелювання на верхньому складі (у лісі) і вивозку на нижній склад лісгоспу. У реалізаційну ціну включається також ПДВ – 20%. Ціни на дрова твердолистяних порід на 15-20% вищі у зв’язку з більшими затратами на їх заготівлю.

Відтак ціни на дрова паливні по області коливаються в межах 250-300 грн. м3 твердої породи, 200-250 грн. м3 шпилькові та 150-200 грн. м3 м’яколистяні.

На нижньому складі ціни на дрова приблизно на 20 % вищі, оскільки їх вартість включає витрати на навантаження дров у лісі, їх вивозку з лісу і розвантаження на нижньому складі.

Також лісгоспи надають послуги по доставці дров у двір споживача, ця послуга оплачується додатково і залежить від відстані доставки, або часу, необхідного для доставки дров споживачеві.

Поряд з цим, Тростянецький, Сумський та Охтирський лісгоспи реалізовують сухі колоті дрова твердих порід за ціною 750-850 грн. м3 . Свеський лісгосп випускає паливні пелети по 1950 грн. за тонну, а Охтирський лісгосп освоїв у цьому році випуск щепи, яка теж користується попитом на «дров’яному» ринку, її можна придбати по 800 грн. за тонну.

Детальну інформацію про пункти та умови продажу дров, реалізаційну ціну та та ін. можна отримати на самих підприємствах. Перелік пyнктів реалізації та телефони на для зв’язку можна знайти на нашому сайті у розділі «Фінансово-господарська діяльність».

Прес-служба Сумського ОУЛМГ