Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Дослідження проблем вразливості лісів є надзвичайно актуальними та важливими в Україні, – Христина Юшкевич

Загальні новини 8 Липня 2016

altУ Держлісагентстві відбувся семінар «Вразливість рівнинних лісів України до зміни клімату» за участі експертів проекту ClimaEast, представників Мінприроди, Гідрометцентру, представників наукових, проектних та громадських організацій.  Метою заходу було обговорення напрацювань щодо вразливості рівнинних лісів України до зміни клімату.

За словами т.в.о. Голови Держлісагентства,  особливої уваги потребують питання підвищення стійкості лісових насаджень та їх адаптації до змін клімату. Факт, що процеси зміни клімату викликають збільшення кількості екстремальних погодних явищ, що негативно впливають на ліси і лісове господарство (збільшення лісових пожеж, шкідливих комах і спалахів хвороб, поширення вітровалів та ураганів, погіршення ситуації з посухами), також є загальновизнаним.

«Зміни режиму температури та опадів поступово призводять до зміни лісорослинних умов і безпосередньо впливають на фізіологічні процеси, які визначають життя лісової флори та фауни. Вже сьогодні внаслідок зниження рівня грунтових вод на Поліссі ми спостерігаємо ослаблення стану соснових насаджень, що сприяє поширенню шкідників та хвороб та зменшенню протидії стихійним явищам»,- зазначила Христина Юшкевич.

Той факт, що ліси відіграють важливу  роль у формуванні вуглецевого балансу атмосфери як поглинача вуглекислоти сьогодні є загальновизнаним і не викликає жодних сумнівів. З іншого боку, використання продукції, виробленої з деревини та біопалива, також знижує потенційні емісії парникових газів у порівнянні з використанням інших продуктів, виготовлених з невідновлюваних матеріалів.

Експерти проекту ClimaEastпредставили інформацію про можливі світові  тенденції змін температурного режиму та наслідки цих процесів  для лісовирощування в Україні.

Всі присутні відмітили важливість та актуальність дослідження проблем вразливості лісів та  необхідність проведення системних заходів щодо пом’якшення та адаптації у лісовому господарстві. 

Професор Анатолій Швиденко, всесвітньо відомий фахівець у галузі лісового господарства (IIASA, м. Люксембург, Австрія), у своєму виступі наголосив на тому, що ліси є запорукою виживання нації, тому надзвичайної ваги у суспільстві набуває питання професійного господарювання у лісах та  популяризації професії лісівника.

Прес-служба Держлісагентства