Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Для боротьби з шкідниками лісу у Свеському лісгоспі встановили феромонні пастки

Новини лісгоспів 28 Травня 2020

У Свеському лісгсопі провели обстеження лісових ділянок та встановили феромонні пастки для виявлення шкідників лісу.

Переконані, що встановлення феромонних пасток дозволить моніторити кількість шкідників, відловлювати їх та прогнозувати їх чисельність у майбутньому.

Феромонні пастки – це міні-контейнери, які використовуються як засоби боротьби з комахами-шкідниками. У світовій практиці вони використовуються вже досить давно. Ідеєю використовувати запахи, які заманюють шкідників у пастки послужило те, що під час шлюбного періоду самки виділяють пахучі речовини – феромони, які є досить принадними для самців. Тому феромонні пастки і розробляються на основі біологічноактивних речовини, які виділяють комахи для притягування до себе особин свого виду. Ці феромони наносять на клейку основу, яка тримає шкідників непорушно.

Одна з головних задач застосування таких пасток – це створення так званого «самцевого вакууму» та дезорієнтація самців, тобто порушення феромонного зв’язку між статями. Також пастки дають інформацію про виникнення нових вогнищ захворювання та допомагають встановити динаміку льоту присутніх на території лісу шкідників.

«Для людини та природи такі пристрої ніякої загрози не несуть. Натомість, є випадки, коли люди шкодять пастки: переміщують їх на інше місце, цікавляться вмістом, а цього робити не варто», – говорить директор Свеського лісгоспу Олег Закусило.