Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

День працівника лісу сумські вальники відзначили професійними здобутками

Загальні новини 17 Вересня 2021

Професійному святу – професійні змагання. Цьогоріч свою майстерність присвятили професійному лісівничому святу – Дню працівника лісу – люди однієї з найбільш небезпечних професій у світі – вальники лісу.

Обласні змагання вальників відбулись у переддень свята на базі одного з північних підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства – Свеського лісгоспу.

Особливим подарунком учасникам змагань стала участь у заході очільника лісової галузі України, Голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця.

«Неможливо виростити гарний продуктивний ліс, здоровий ліс, без проведення своєчасних рубок. Рубка дерева – надзвичайно небезпечна і важка робота, яку виконують дуже сміливі, дуже міцні духом і своєю майстерністю люди. Ліс не приносить ніякої шкоди сусп.-ву, не приносить ніякої шкоди екосистемі, навпаки, він її відновлює. Він дає нам кисень, він дає нам можливість комфортно жити і крім того, забезпечує роботою багато десятків тисяч, а якщо брати повний цикл – з переробкою, з буд-вом, це – сотні тисяч робочих місць, це – економіка для цілих регіонів. Тому ми робимо з вами дуже важливу справу», – наголосив у своєму зверненні до учасників змагань Голова Держлісагентства.

Поряд з начальником Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктором Чигринцем вальників лісу привітали голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко, перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Тарас Савченко та керівники Шосткинського району і місцевих громад.

Своїх учасників до участі у змаганнях представили всі 12 лісгоспів Сумського ОУЛМГ. На старт вийшли 17 вальників. Серед яких 4 юніори, решта змагалися у основній групі. Відповідно до умов змагань всі конкурсанти мали випробувати свою майстерність на 5 етапах: звалювання дерева, заміна ланцюга, комбінованому та точному розкряжуванні колоди та обрізці сучків. На кожному з яких поряд з професійними навичками у точності та швидкості виконання вправи запорукою успіху була техніка безпеки.

Додавали адреналіну учасникам оплески глядачів, їх на змаганнях не бракувало. Та головними вболівальниками були, як завжди, директори лісгоспів, вони прибули на змагання у повному складі.

Як відмітили присутні на заході керівники, змагання пройшли на високому організаційному рівні. Всі учасники показали відмінну підготовку і блискучі навички. Але ж, як відомо, фортуна посміхається кращим. І цього дня вона була на боці господарів – свеських професіоналів.

До речі, змагання вальників проводяться сумськими лісівниками з 2001 року. І цього року відзначили свій двадцятирічний ювілей. За ці роки лісоруби свеського лісгоспу 14 разів піднімалися на першу сходинку п’єдесталу пошани, чотири рази були на другому місці ті двічі – на третьому. Цьогорічна перемога у змаганнях стала для свеських професіоналів п’ятнадцятою.

У видах змагань І місце за «монтаж ланцюга» та «відокремлення сучків» виборов Євген Красніков з Тростянецького лісгоспу.

У точному розкряжуванні колоди кращий результат показав Олександр Кузнєцов з Роменського лісгоспу. На етапах «комбінований різ» і «валка дерева» кращим став свеський вальник Валерій Скородзвон.

Серед юніорів на ІІІ місці – краснопільський вальник Єгор Пацюк. Другим став кролевецький вальник Вадим Садовий, І місце здобув середино-будський професіонал Вадим Дзюба.

У основній групі ІІІ місце здобув вальник з Сумського лісгоспу Сергій Зацарний, на другому місці – Віктор Крючок з Середино-Будського лісгоспу. Переможець змагань – Валерій Скородзвон – ДП «Свеське лісове господарство».

Всі переможці були відзначені грамотами та цінними подарунками.

Захід закінчився, але для місця його проведення – лісосіки головного користування Свеського лісництва лісгоспу – все тільки починається. На місці заготовленого стиглого лісу навесні майбутнього року лісівники створять нові лісові насадження, які будуть не менш продуктивні попередніх. Ростимуть і радуватимуть красою свої крон майбутні покоління.