Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Баранівський ліс поповнився молодими саджанцями

Новини лісгоспів 3 Квітня 2019

Протягом останніх трьох років соснові ліси України потерпають від Верхівкового короїда. Лісівники, вчені та екологи намагаються всіма доступними способами протидіяти загрозі їх загибелі. Не обійшла ця проблема і Сумщину.

Коли виявили осередки всихання сосни від ушкодження короїдом в зеленій зоні м. Сум поблизу Баранівки, спеціалісти Сумського держлісгоспу та вчені лісопатологи поставили питання про термінове проведення вибіркових рубок, аби якнайшвидше видалити ушкоджені дерева та запобігти поширенню шкідників.

Інформація про вирубку викликала надзвичайний супротив серед місцевого населення. Та, все ж, після численних обговорень, роз’яснень та засідань робочої групи було проведено санітарно – оздоровчі заходи , а саме вибіркові санітарні рубки. Крім того, для збільшення природної популяції комах-ентомофагів вчені ДЛЗП «Харківлісозахист» випускали штучно виведених мурахожуків. Результат є – санітарний стан насадження покращився, але на окремих ділянках зменшилась повнота та з’явились невеличкі галявини.

«Через бідні лісорослинні умови і значне рекреаційне навантаження на природне відновлення сподіватись не доводиться, тому необхідно було провести заходи по доповненню лісових насаджень. Спільно визначились з місцевми мешканцями про день посадки та запропонували всім бажаючим долучитись до цієї спільної справи. Розмістили у мікрорайоні оголошення про проведення такого заходку. Підготували садивний матеріал, привезли лопати та мечі Колесова», – говорить директор Сумського лісгоспу Микола Сороколіт.

Місцева громадськість була активною: студентська та учнівська молодь, депутати міської ради та інші, за кілька годин роботи вдихнули нове життя у баранівський ліс, висадивши до півтори тисячі молодих сосен та беріз. «Більшість на посадці лісу була вперше, то ж перед початком робіт головний лісничий держлісгоспу Микола Щербак розповів про технологію посадки лісу та особливості роботи з мечем Колесова. Для багатьох було відкриттям, що для створення лісу необхідна ручна праця», – продовжує директор підприємства.

Справжньою несподіванкою для учасників заходу був приїзд Сумського міського голови Олександра Лисенка. Він також зробив свій внесок у збереження баранівського лісу, висадивши сіянці сосни.

«Сподіваємось, що спільна праця дасть свої добрі результати, сіянці приживуться і стануть справжньою окрасою Баранівки», – говорить Микола Сороколіт.