Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

…А віз знову на місці…

Загальні новини 22 Січня 2018

Нещодавно нашуміла історія з лісовими насадженнями Сумського лісгоспу на Баранавці, що гучно обговорювалась на засіданні Громадської ради при Сумському ОУЛМГ при широкому загалі місцевих мешканців, знову сіла у ту ж саму калошу.

Нагадаємо, у середу, 17 січня, на базі центральної садиби Сумського лісгоспу відбулось згадане зібрання, на якому громада Баранівки та лісівники після довгих обговорень таки дійшли певної згоди.

«Аби на майбутнє уникнути конфліктів, Віра Мотречко запропонувала фахівцям лісового господарства у разі проведення санітарних вирубок доводити цю інформацію до відома місцевих жителів. Тоді останні зможуть проконтролювати цей процес, і проблем не виникатиме.І вже було вирішено, що подальші вирубки дерев на Баранівці плануватимуться після спільних виїздів на місце фахівців лісового господарства і представників громади» – (з сайту Сумської міської ради. За інформацією: Заступник міського голови проти незаконної вирубки дерев на Баранівці, від 18 січня 2018 року).

Брати участь у лісівничих заходах громадськість уповноважила квартальну та ще кількох місцевих активістів. Решта ж визвалася приходити по можливості і потребі.

Сказано – зроблено. Лісівники – практики, тому прийняте рішення почали втілювати в життя без зволікань.

«У п’ятницю, 19 січня, ми запросили представників громадськості Баранівки: прийшла квартальна та ще кілька чоловік місцевих активістів, і вирушили в лісовий масив на огляд лісу. Оглянули гектар сосни на якому вимітили у рубку 45 дерев загальною кубом осою 33м3», – коментує дії лісгоспу головний лісничий підприємства Микола Щербак.

Після цього, щоб в решті-решт перейти від слів до справи необхідно забезпечити виконання ряду документальних процедур: здійснити наново матеріальну оцінку лісосік, виписати лісорубні квитки і лише потім приступити до виконання необхідних робіт. Тільки – но почали займатися оформленням документів на цю відведену площу, як знову «Здрастуйте!».

До директора підприємства прийшла група активістів, яка заявила, що попередню групу ніхто не уповноважував робити якісь конкретні дії і запропонувала знову перейти від справи до слів, призначивши на п’ятницю, 26 січня, чергове обговорення конфліктної ситуації тепер вже на іншій території – на базі місцевої школи.

Дебати продовжуються, ліс продовжує всихати, а тим часом з лісівників відповідальності за догляд і збереження державного лісового фонду ніхто не знімає. І коли станеться непоправне, де будуть депутати та активісти – невідомо, а от що лісгосп змушений буде відповідати за бездіяльність по всій строгості закону – це беззаперечно.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ