Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Шосткинські лісівники провели семінар щодо вирощування лісових культур у сучасних умовах

Новини лісгоспів 30 Червня 2022

Акцент зробили на механізований догляд, для чого обов’язковою умовою є пониження пнів на ділянці. Догляд переважно проводиться за допомогою дискової борони, що э агрегатом до трактора МТЗ.

Так, під час заходу експерти говорили про те, що лісові культури створюються змішаними; окрім сосни також вводяться дуб, береза, липа, горіх, яблуні та груші. Схему посадки застосовують переважно 3×0,5 метри, рідше 4×0,5.  По периметру ділянки, зазвичай, висаджують листяні породи та створюють протипожежні смуги для забезпечення пожежної безпеки у лісових насадженнях.

Також лісівники зазначили, що обов’язковою умовою є залишення на лісосіці дерев, які мають кращі спадкові властивості. Їх відбирають за кращими показниками форми стовбура та крони. 

Посадковий матеріал використовуємо власний, вирощений з насіння кращих дерев, зібраного на постійних лісонасінневих ділянках і переробленого у своїй шишкосушарці, – підсумували фахівці лісової галузі. – Наша мета – виростити стійкі та високопродуктивні деревостани.