logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Сумські лісівники тренувалися гасити лісові пожежі

У Конотопському лісгоспі Сумського ОУЛМГ відбулися практичні навчання по гасінню лісових пожеж. Їх проводили разом з рятувальникамиулісовому масиві Новомутинськоголісництва підприємства.

 

«Це практичний семінар-навчання, організований Сумським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, для головних лісничих лісгоспів та інженерів з охорони та захисту лісу з метою відпрацювання тактики гасіння лісової пожежі та взаємодії всіх відповідальних служб», - прокоментував мету зібрання заступник начальника Сумського ОУЛМГ Олександр Товстуха.

 

Відповідно до тактичного задуму, біля соснового лісу виникло загоряння сухої трави, полум’я від якої перекинулося на нижній шар у лісовому масиві.

 

Пожежа була виявлена через систему відео спостереження Конотопського лісгоспу. Повідомлення про пожежу оперативно надійшло лісничому лісництва. На початковому етапі гасіння лісової пожежі здійснювалось силами лісової охорони лісництва.

 

Внаслідок сильного вітру виникла реальна загроза розповсюдження пожежі на значну площу лісових насаджень, тому, до ліквідації пожежі була залучена лісо-пожежна служба лісгоспу. На місце пожежі прибула пожежна машина лісгоспу та пожежний модуль, які, спрацювавши оперативно, цілком ліквідували проблему власними силами підприємства.

 

Але виявилось, що з-за вітру виник новий осередок пожежі в іншому місці. Тому, до його ліквідації було залучено підрозділ ДСНС. На місце події негайно прибув черговий караул державної пожежно-рятувальної частини у складі двох пожежних автомобілів. Завдяки злагодженим діям всіх служб обидва осередки пожеж були повністю ліквідовані.

 

«Тренування пройшли успішно. Всі відповідні служби спрацювали вчасно і оперативно. Бо в питаннях ліквідації пожежі, якщо це трапляється, а, на жаль, такі випадки особливо в літній період непоодинокі, важливо вчасно і правильно приймати кваліфіковані рішення. Діяти оперативно і злагоджено», - резюмував Олександр Товстуха.

Для проведення навчань Конотопське підприємство обрали не випадково.

 

«Лісгосп кращий по технічному забезпеченню серед підприємств управління. Тут встановлено чотири вежі відео спостереження, є один пожежний автомобіль, два автомобілі, пристосовані до гасіння лісових пожеж, пожежний модуль на базі автомобіля УАЗ та пересувні мобільні модулі у кожному лісництві лісгоспу», - констатує відповідальний за проведення семінару, заступник начальника лісового відділу Сумського ОУЛМГ Олександр Баня.

 

Сумські лісівники стверджують, що для боротьби з лісовими пожежами мають належну матеріальну базу.

 

«У лісгоспах в наявності 12 лісопожежних станцій, 16 пожежних автомобілів, 29 мотопомп, 459 ранцевих вогнегасників. Цілодобово ведеться спостереження за лісовими масивами завдяки 22 камерам відео нагляду. Матеріальна база постійно оновлюється, постійно проводиться превентивна робота, організована діяльність рейдових бригад за охороною лісових масивів. Та, на жаль, випадки пожеж таки трапляються. У поточному році сталося 8 випадків на загальній площі 0,88 га. Середня площа 1 пожежі 0,11 га. Можна сказати, що небагато, але й цього можна було б уникнути. Адже причина всіх випадків – проста людська недбалість», - продовжує Олександр Баня.

 

Сумське обласне управління лісового і мисливського господарства закликає відвідувачів лісу дотримуватися правил пожежної безпеки перебуваючи поблизу лісових масивів. Будьте лісу друзями, а не ворогами, і він віддячить вам сторицею цілющим ароматом повітря, лісовими трави, грибами та ягодами, затишком високочолих крон і мальовничим місцем для чудового відпочинку.

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Актуально:

Італійці відзначають високий рівень ведення лісового господарства в Україні

жовт. 17, 2018
Українська делегація лісівників на чолі з заступником Голови Держлісагентства…
Читати далі...

Анонси:

Матеріали IV з'їзду лісівників України

жовт. 16, 2018
25 вересня 2018 року відбувся IV з’їзд лісівників України, головною метою…
Читати далі...

Події:

Українські лісівники вивчають досвід європейських колег

жовт. 19, 2018
Українська делегація лісівників Держлісагентства, перебуваючи з візитом в…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Середино-Будському лісгоспі готують ґрунт для майбутньої посадки лісу

жовт. 17, 2018
«Із завершенням лісозаготівельних робіт на ділянках, які вийшли з-під рубок…
Читати далі...