logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Шацький нацпарк має стати справжнім надбанням для України і розвиватися за зразками європейських національних парків, - Володимир Бондар

4 травня, перебуваючи з робочим візитом на Волині, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар взяв участь у нараді щодо питань стратегії розвитку Шацького національного природного парку, підготовки до відпочинкового сезону та співпраці підприємців для розвитку району.

«Раніше дуже мало уваги приділялося розвиткові Шацького національного природного парку. І стан справ бажав бути кращим. Коли я почав працювати у Державному агентстві лісових ресурсів, то відвідав разом з керівництвом району Шацький нацпарк. Ми проїхалися рекреаційними пунктами парку. Їх рівень зовсім не відповідає сучасним баченням. Такий стан не задовольняє не лише керівництво Агентства, а й всіх, хто відвідуєнацпарк», - наголосив Володимир Бондар.

Він підкреслив, що до розвитку Шацького нацпарку потрібно підходити з державницької точки зору.

«Однак, для того, щоб вивести розвиток інфраструктури парку та надання туристичних послуг на належний рівень, необхідні значні кошти. Шацький нацпарк і Держлісагентство не мають таких фінансових засобів. Тому, без допомоги бізнесу, звичайно, не обійтися», - зазначив він.

За словами заступника Голови Держлісагентства, він поставив завдання, щоб Шацький НПП розробив комплекс проектів та заходів, які б можна було презентувати представникам бізнесу для реалізації належного відпочинку відвідувачів парку.

«Наголошую, це не передбачає передання ділянок нацпарку у приватну власність бізнесу. Жодного метру землі Шацького національного природного парку відчужено не буде», - сказав Володимир Бондар.


Проте, як зазначив заступник Голови відомства, нацпарк має місця для рекреації. І ці місця для відпочинку мають бути організовані на належному рівні. Має діяти принцип державно-приватного партнерства, коли нацпарк, громада, місцева влада і бізнес зацікавлені у розвитку туризму.

«Керівництво Шацького нацпарку повинно розуміти ці завдання та виконувати їх задля того, щоб громадяни мали змогу безпечно та якісно відпочивати. А також запропонувати довгострокові проекти для бізнесу. Бізнес, у свою чергу, має розуміти, що все відбуватиметься виключно на умовах нацпарку. Має бути баланс інтересів між державним нацпарком, громадою, владою і бізнесом», - наголосив Володимир Бондар.

Він також зазначив, що робота з розвиту рекреації та туризму не легка, і вимагає значного періоду часу.

«Дуже добре, що розуміння такої необхідності є. Шацький нацпарк має стати справжнім надбанням для України і розвиватися за зразками європейських національних парків. І тому ми зібралися на Волині, у Шацькому нацпарку, щоб почути і обговорити різні думки та пропозиції», - звернувся до учасників наради Володимир Бондар.

У нараді взяли участь Голова Шацької РДА Василь Голядинець, Голова Шацької районної ради Сергій Карпук, директор Шацького НПП Марія Христецька, представники громади та приватного бізнесу.

Актуально:

У 2018 році відтворено майже 44 тисячі гектарів лісів

січ. 03, 2019
Основним завданням лісівників є вирощування та відтворення лісів.
Читати далі...

Анонси:

АНОНС: Профспілкові конференції

січ. 15, 2019
На підприємствах Сумського ОУЛМГ розпочинається кампанія по підведенню…
Читати далі...

Події:

На Сумщині рейдові бригади лісгоспів діяли активно

січ. 09, 2019
У передноворічний період у охоронців лісу роботи додається в рази. Як би не…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

До ДП «Глухівський лісгосп» завітали колядники з Конотопу

січ. 12, 2019
10 січня вокальний гурт «Надія» Української Православної Церкви «Іоанна Воїна»…
Читати далі...