logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

На Сумщині триває боротьба з всиханням соснових насаджень

Сьогодні вся Європа шукає ліки для хвойних дерев. Причина хвилювання – ураження соснових насаджень верхівковим короїдом. Ця небезпечна комаха за лічені дні перетворює цілі масиви живого соснового лісу на сухостій. За висновками спеціалістів теперішнє всихання сосни в Україні прирівнюється до стихійного лиха. Площа ураження становить більше 300 тис. гектарів.

На Сумщині ураженню піддалися 1200 га соснового лісу.

Врахувавши, що 45% усіх лісових насаджень Сумщини – саме хвойні породи, а шкідник поширюється досить швидко, то екологічні втрати від нашестя короїда можуть бути незворотними.

«Верхівковий короїд пошкоджує дерево з середини. Виявити пошкоджене дерево досить легко – голки жовтіють та повністю відмирає верхівка. Заражене дерево гине за 2-3 тижні. Тому економічні втрати від такого лиха, коли ділова деревина перетворюється на дрова, обрахувати досить легко», - говорить заступник начальника управління Олександр Товстуха.

За словами науковців, активізація короїда пов’язана із кліматичними змінами, зокрема з потеплінням. Ліків, які створили б імунітет для дерева, чи отрути проти цього жука - немає. Вирубка зараженої сосни – єдиний спосіб, який дає змогу зупинити масове всихання лісів.

«Єдиним, по-суті, безальтернативним методом попередження масового поширення стовбурних шкідників є проведення санітарних рубок, спрямованих на оперативне видалення всіх осередків ураження, та подальше створення на цих вирубках нових, стійких деревостанів», - продовжує фахівець.

На даний час в лісових масивах державних підприємств управління йде робота по виявленню осередків захворювання. Найбільше – 295 га – виявлено у Роменському лісгоспі, 185 га – уражено соснових насаджень у Охтирському лісгоспі, 155 га – у Глухівському, 143 – у Кролевецькому лісомисливському господарстві та 134 га – у Шосткинському лісгоспі. Площі понад 50 га зафіксовані у Конотопському, Лебединському та Сумському лісгоспах – відповідно 53 га, 78 га та 84 га. У решті лісгоспів – Краснопільському, Середино-Будському, Свеському та Тростянецькому - уражені короїдом порівняно незначні площі.

«Щоб не допустити розповсюдження шкідника, спеціалісти в лісгоспах займаються виявленням уражених ділянок. Потім відбувається тривала процедура оформлення та узгодження необхідних дозволів на вирубку. Рішення про доцільність вживати крайні міри – за екологами. Після чого лісгоспи повинні зрубати визначені дерева і прямо на лісосіці спалити гілля, сучки та верхівки» - говорить заступник начальника.

Науковці стверджують, що короїд активний з травня по вересень, потім він перебуває в стадії сну. Тому часу для превентивних заходів обмаль - до квітня цього року. А роботи таки вистачає.

Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства закликає громадян з розумінням ставитись до проведення необхідних превентивних заходів у лісах та запевняє, що на ділянках зрубів будуть створені нові, більш стійкі насадження. В іншому випадку, пошкоджені ділянки будуть ще більшими, що призведе до екологічної катастрофи.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Актуально:

Ми відкриті до перевірок і готові конструктивно працювати, - Володимир Бондар на Житомирщині

серп. 10, 2018
Сьогодні, перебуваючи з робочою поїздкою на Житомирщині, заступник Голови…
Читати далі...

Анонси:

Анонс. Готується засідання президії обкому профспілки працівників лісового господарства

серп. 10, 2018
Розширене засіданняпрезидії (Комітету) обласної організації профспілки…
Читати далі...

Події:

Сумська лісівнича профспілка підсумувала виконання колективних угод за І півріччя цього року

серп. 16, 2018
На пленумі обласної організації профспілки працівників лісового господарства,…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Короїд наступає – громадськість лютує

серп. 16, 2018
Наразі, лісівники Сумського лісгоспу, без перебільшення, опинилися між молотом…
Читати далі...