logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Виїзне засідання колегії Сумського ОУЛМГ пройшло на базі Сумського лісгоспу

Підсумкове у третьому кварталі засідання колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства було виїзним. Воно відбулось на базі Сумського лісгоспу (директор Микола Сороколіт). І не випадково. Підприємство вибороло першість у трудовому суперництві за підсумками 9 місяців роботи. То ж поділитись, дійсно, було чим.

Поцікавились роботою лісгоспу і представники обласної державної адміністрації. У колегії взяли участь заступник голови Сумської ОДА Микола Подопригора та директор департаменту екології та паливно-енергетичного комплексу ОДА Ігор Кривозуб.

Розпочалася практична частина засідання з огляду центральної садиби лісгоспу. Перебуваючи на підприємстві, начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець відзначив культуру виробництва та умови організації праці.

Учасники колегії оглянули лісопожежну станцію, укомплектовану всіма необхідними засобами гасіння пожеж, побували у котельній, яка працює на відходах лісопиляння на базі енергоефективного котла «Крігер», побачили тирсосховище та ознайомились з умовами, в яких працюють водії лісгоспу: утеплені бокси з герметичними дверима, тобто, умови праці в будь-яку пору року – на належному рівні.

Завершився огляд центральної садиби відвідуванням класної кімнати для занять юних лісівників. На базі підприємства діє шкільне лісництво «Паросток». То ж дирекція лісгоспу подбала, щоб навчальні заняття проходили у відповідним чином оснащеній класній кімнаті. Вона укомплектована мультимедійною дошкою, необхідним експозиційним та презентаційним матеріалом, тобто всім необхідним для повноцінного навчання та розвитку. Як результат, неодноразові перемоги «Паростківців» на обласних та Всеукраїнських природоохоронних заходах.

Продовжилась практична частина колегії поїздкою у Піщанське та Могрицьке лісництва лісгоспу. ЇЇ мета – ознайомлення з організацією на підприємстві лісокультурного виробництва. Сумський лісгосп з переважаючою твердолистяною лісоутворюючою породою, то ж і презентував свій досвід роботи по вирощенні лісових культур дуба.

Шлях проліг лісовою дорогою, збудованою підприємством останніми роками. До слова, Сумський лісгосп є одним із провідних у цьому виді діяльності. В їх арсеналі 36 кілометрів лісових доріг з твердим покриттям. Всі вони примикають до новостворених лісових масивів.

Учасники колегії відвідали ряд ділянок лісових культур дуба різних років створення та ознайомились з системою роботи лісгоспу по догляду за ними.

Увазі учасників колегії сумські лісівники представили весь арсенал придбаної останнім часом техніки та механізмів, за допомогою яких і ведеться догляд за лісом: лісовий подрібнювач, борону та мульчер в агрегаті з тракторами «Бєларус».

Побували присутні і на рубках головного користування, де трелювання лісу в умовах крутих схилів проводиться за допомогою сучасного трелювального трактора GAL 5052.

У підсумку, начальник управління Віктор Чигринець високо оцінив роботу Сумського лісгоспу у організації лісокультурної справи та його інвестиційну діяльність.

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора відзначив те, що лісгосп є бюджетоутворюючим для територіальної громади, де розташований, а збудовані ним лісові дороги, окрім промислової, виконують і соціальну функцію, адже сполучають між собою віддалені села.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ


Актуально:

Володимир Бондар: напрями реформування лісової галузі мають визначати професіонали

вер. 24, 2018
Необхідність продуманих і фахових змін у лісовій галузі обумовлена не тільки…
Читати далі...

Анонси:

На Сумщині відбудеться Всеукраїнський зліт учнівських лісництв

вер. 21, 2018
З 26 по 28 вересня на Сумщині відбудеться Всеукраїнський зліт учнівських…
Читати далі...

Події:

Щодо нового земельного податку на лісові землі

вер. 21, 2018
Державна фіскальна служба України відкликала свій лист, яким зобов’язувала…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

На лісівничому святі вшанували атовців

вер. 19, 2018
Людина яка любить природу - це завжди людина з великим серцем і великим…
Читати далі...