logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Солодке свято сумських лісівників

14 серпня – солодке свято. Цей день у народі називають Маковієм або Першим Спасом. Пахне медом і духмяними травами, що православні християни несуть на освячення до храмів. На центральних аналоях храмів – Хрест Спасителя. Православна Церква відзначає сьогодні зразу кілька величних свят: Спомин Хрещення Русі, святих мучеників Маккавеїв та свято Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього.

Останнє у своїй суті тісно пов'язане з лісівниками. В історичних відомостях ми знайшли згадки про те, що на території лісового технікуму в містечку Лісіно, що поблизу Санкт-Петербургу, до 1917 року діяла церква з однойменною назвою. Щорічно імператорська сім`я разом з керівництвом Лісового департаменту та лісова громадкість у свято Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього брали участь у Богослужінні в цьому храмі.

У 90-х там була відновлена традиція проведення Богослужінь, присвячених лісівникам та лісовій справі. І це не випадково. Дерево – древо – має лісове походження. Це продукт багаторічної невтомної праці багатьох поколінь людей - лісівників. З дерева був змайстрований Ноєв ковчег, з дерева будувались перші православні храми. Дерев'яний Хрест розп’яття Іісуса Христа - символ нашого спасіння. Центральний образ ікони Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього - древ'яний хрест.

У 2006 році на території Укрценркадрилісу у м. Боярка, у місці, де збираються лісівники з усієї України, лісова галузь спорудила храм Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього.

Саме у той час на Сумшині у лісові балці Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу розпочалось відродження древньої, багатої на цікаву історію криниці. Нині добре відоме і шановане урочище «Образ».

А у 2016 році, на узліссі, неподалік від джерела, лісівники звели каплицю. Каплиця, як і джерело, освячені на честь Святителя Миколая, Мирліккійського Чудотворця. Але одна з її головних святинь – ікона Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього - займає у каплиці почесне місце.

Рукописний оригінал ікони, написаний у 2016 році до дня освячення каплиці та професійного лісівничого свята Дня працівника лісу, знаходиться у Музеї лісу центрального офісу Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. У каплиці – її список.

Опікуються каплицею Велико-Бобрицькі лісівники і її настоятель - протоієрей Роман Кулішов.

Впродовж року делегації лісгоспів області приїздять в урочище скуштувати цілющої води та поклонитися святині. Отець Роман завжди радо всіх зустрічає, розповідає історію урочища та перекази, пов'язані з цілющою криницею.

У теплий період року молебні в «Образі» звершуються щоденно. Тому відвідувачів тут завжди більше ніж вистачає.

А 14 серпня – у день свята – на «Образі» служиться молебень за участю лісівників, освячується мед і благовонні трави.

Сумські лісівники вітають всіх лісівників з Православним лісівничим святом! Божого благословення у здійсненні мрій і задумів, здоров'я духовного і тілесного! Нехай наш небесний оберіг захищає нас від усяких негараздів! Продуктивної роботи і процвітання лісовій галузі! Миру і злагоди Україні!

Актуально:

Президент України відзначив працівників лісу державними нагородами

вер. 22, 2020
УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №397/2020 Про відзначення державними нагородами…
Читати далі...

Анонси:

Увага! Додатковий аукціон!

вер. 23, 2020
Сумське ОУЛМГ інформує споживачів, що 25.09.2020 року Сумською товарною біржею…
Читати далі...

Події:

Василь Кузьович: «Я не допущу дискредитації галузі та злочинної бездіяльності в лісі»

вер. 25, 2020
У режимі відеоконференції під керівництвом Голови Державного агентства лісових…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Кролевецькому лісомисливському господарстві провели контрольний перелік лісосіки

вер. 25, 2020
Щорічно з метою перевірки якості відведення та відбору дерев на лісосіках,…
Читати далі...