logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

На Сумщині ялинкова кампанія починає набирати обертів

Свято наближається і ялинкова кампанія вже починає набирати обертів і на Сумщині. Запашні ялинки та сосни готуються займати свої місця на ринкових площах, у надії потрапити на новорічне свято.

Ринок дає великий асортимент хвойного товару: за походженням, зростом, ціною і якістю. Підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарствам пропонують покупцеві сосну звичайну й кримську, сосну звичайну зі сформованою кроною та ялину.

Загальна статистика

Як би не приваблювала запашна ялинка своїм ароматом і красою, за статистикою минулих років на 10 сосен купували одну ялинку. Бо вважають сосну менш примхливою до перепаду температур та більш витривалою до зберігання у кімнатних умовах.

Займаються реалізацією новорічних деревець всі 12 державних лісогосподарських підприємств управління.

Минулого року спрацювали понад план, реалізувавши майже 45 тис. шт. новорічних красунь. Цього року підготували до продажу таку ж кількість. Ціна за метрове деревце коливалась від 45 до 60 грн., середня ж ціна становить 55 грн.

Альтернатива

Поряд з цим, лісгоспи пропонують зручний, компактний і економічно вигідний спосіб штучної реалізації ялинок – ялинки у горщиках. Така ялинка коштуватиме від 100 грн. У такий спосіб планують реалізовувати свою продукцію Краснопільський, Роменський та Тростянецький лісгоспи. Придбання ялинки у горщику дає змогу господареві придбати ялинку, яка не лише прикрашатиме садибу у новорічні свята, а й якщо її висадити, продовжить своє життя біля помешкання чи у іншому місці.

Економічна складова

Вирощують новорічні деревця на спеціальних плантаціях. Таких у державних підприємствах управління нараховується понад 500 га. Вік ялинок, які надходять у продаж, від 4 до 7 років. Цей «новорічний урожай» – найскороспіліший у лісовій галузі. Адже зазвичай лісівники вирощуютьдерево, у залежнсті від породи, по 80 і більше років. Тому створення плантацій новорічних ялинок доводить ще й свою економічну доцільність. Адже час дозволяє за 60 років створити 10 плантацій новорічних деревець. Економісти стверджують, що при умові стовідсоткової реалізації цього хвойного новорічного товару, дохід підприємства в 5-6 разів перевищуватиме дохід, отриманий від реалізації стиглого лісу з такої ж площі.

Ялинкова кампанія 2019 року стартувала

Підприємства Сумського ОУЛМГ почали реалізацію деревець. Перші партії сосен та ялинок вже відправили Глухівський, Середино-Будський та Охтирський лісгоспи. Загалом продали понад 5 тис. новорічних красунь.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Актуально:

Заява Держлісагентства: Жодного дозвільного документу на експорт лісу-кругляку не видавалося

лип. 02, 2020
Державне агентство лісових ресурсів України офіційно повідомляє, що жодне з…
Читати далі...

Події:

Роменські лісівники побували у полтавських колег

лип. 03, 2020
Серед підприємств Сумського ОУЛМГ Роменський лісгосп відзначається вирощуванням…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Тростянецькому лісгоспі провели техогляд тракторів

лип. 03, 2020
Тростянецькі лісівники провели щорічний технічних огляд тракторів підприємства.…
Читати далі...