logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

На підприємствах Сумського ОУЛМГ побували турецькі колеги

У середу, 10 липня, Охтирський лісгосп Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства зустрічав колег з Турецької Республіки.

«Візит турецьких фахівців на Україну проходить у рамках виконання угоди про співробітництво у галузі лісового господарства між Урядами наших країн», - охарактеризував мету зустрічі начальник відділу охорони лісів від пожеж та інших шкідливих явищ Держлісагентства Ігор Будзінський.

Нагадаємо, минулоріч у рамках цієї ж угоди Генеральний директорат лісового господарства Туреччини надав державному спеціалізованому лісозахисному підприємстві «Харківлісозахист» сучасне лабораторне обладнання, за допомогою якого були вирощені та випущені у природу мурахожуки, як елемент інтегрованого захисту лісу проти короїдів.

Сумщина стала піонером у випробуванні цієї біологічної зброї, і перша партія комах-хижаків у липні минулого року була оселена на площі 80 га саме у лісових масивах Охтирського лісгоспу.

То ж тепер турецькі колеги мали дати оцінку досвіду випуску ентомографів у лісові насадження. Разом з представниками Держлісагентства делегацію супроводжували представники ДСЛП «Харківлісозахист» та УкрНДІЛГА.

На Сумщині фахівців Турецької республіки зустрів перший заступник начальника Сумського ОУЛМГ Віталій Ігнатченко. Він познайомив гостей з географічними та кліматичними особливостями області, структурою управління, специфікою й умовами роботи підприємств та головними економічними показниками у реалізації державної політки ведення лісового господарства.

Особливої цікавості викликали у гостей питання лісовідновлення, проведення комплексу заходів з поліпшення санітарного стану лісів, використання лісових ресурсів та фінансування підприємств.

Практична складова зустрічі відбувалась у лісових масивах Хухрянського ат Охтирського лісництв, на ділянках лісу, заселених мурахожуком.

З лісопатологічною ситуацією на підприємстві ознайомив учасників зустрічі головний лісничий Олександр Бугай. Він повідомив, що моніторинг експериментальних ділянок проводиться за допомогою встановлених феромонних пасток. Вилучений вміст пасток систематично аналізується лісозахисним підприємством, на підставі чого лісгосп отримує відповідні рекомендації.

Результатами роботи лабораторії по вирощенню ентомографів та, безпосередньо, лісгоспу турецькі колеги були задоволені. Вони пересвідчились, що на ділянках, де відбулось заселення мурахожука відсоток хворих дерев менший в рази, у порівнянні з іншим уродженими верхівковим короїдом ділянками лісу.

Для інформації: У минулому році випуск ентомографа (мурахожука) було проведено у чотирьох підприємствах Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства (Охтирському, Конотопському, Кролевецькому та Сумському) на загальній площі 210 га. Кожен гектар обробленої таким чином площі лісу коштував лісгоспам по 1 тис. грн.. Для проведення моніторингу верхівкового короїда було встановлено 123 феромонні пастки.

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Анонси:

Саджанці декоративних рослин для ландшафтного дизайну можна придбати у Лебединському лісгоспі

жовт. 11, 2019
ДП “Лебединський лісгосп” реалізовує саджанці найбільш популярних видів…
Читати далі...

Події:

На базі Тростянецького лісгоспу відбувся обласний семінар методистів відділів освіти

жовт. 17, 2019
Днями, учнівське лісництво «Нескучанське», що діє на базі Тростянецького…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Сумському лісгоспі до збору жолудів долучилися їх найменші друзі

жовт. 16, 2019
У лісівників восени гаряча пора: лісокультурна кампанія у самому розпалі.…
Читати далі...