logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Конотопському лісгоспі пройшли навчання з гасіння лісових пожеж

У практичній складовій виїзної колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, що відбулась днями на базі Конотопського підприємства, конотопські лісівники продемонстрували тактику взаємодії держлісгоспів з підрозділами ДСНС у питаннях гасіння лісових пожеж.

Практичні навчання відбулись на території Новомутинського лісництва лісгоспу за участю всіх відповідальних структурних підрозділів лісництва, лісгоспу та підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«Для проведення навчань на території Новомутинського лісництва було створено 2 штучних насадження сосни звичайної. Початок пожежі виявив черговий через систему відеонагляду. Він повідомив про це начальнику лісопожежної станції, а той, у свою чергу, спрацював відповідно до своїх повноважень», - коментує тактичний задум директор Конотопського лісгоспу Віталій Баранов.

Лісгосп має потужну протипожежну базу та найбільш досконалу систему відео нагляду за лісовими масивами. Сигнал на монітори, встановлені у лісопожежній станції центральної садиби, надходить зразу з п'яти пожежних веж.

Учасники колегії мали змогу спостерігати все це у системі оn-line. Вони перебували біля моніторів у момент виявлення пожежі та після повідомлення чергового оперативно виїхали на місце події.

До прибуття на місце події головного лісничого лісгоспу цією операцію керував лісничий. Спершу пожежу намагалися вгамувати силами лісництва тому до її гасіння була задіяна вся наявна у лісництві пожежна техніка та інвентар. Щоб не допустити розповсюдження низової пожежі по лісовому покриву, оборювання осередку вогню проводив трактор з плугом.

«До гасіння пожежі задіяли трактор МТЗ-82 з пожежною цистерною ємкістю 1,5 т, обладнаною мотопомпою, та пожежний модуль, обладнаний ємкістю для води на 300 л і мотопомпою. Але сил лісництва для боротьби з лісовою пожежею виявилось замало, тому головний лісничий викликав підрозділ лісгоспу. З лісгоспу прибув автомобіль ЗІЛ-131 з цистерною на 5 т води та мотопомпою. У цей час головному лісничому надійшлаь інформація про виявлення з камер відеоспостереження іншого осередку лісової пожежі. Оскільки сили лісгоспу вже буди задіяні на гасінні першого осередку, було прийняте рішення залучити на допомогу сили ДСНС», - продовжує директор підприємства.

Навчання пройшли на високому організаційному рівні, всі підрозділи, задіяні на ліквідацію загоряння, працювали оперативно і злагоджено.

У завершенні навчань начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець відзначив високий рівень професіоналізму всіх його учасників та матеріально технічну базу Конотопського лісгоспу з пожежної безпеки.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

Анонси:

Держлісагентство координуватиметься через Мінекономіки

вер. 16, 2019
На офіційному сайті Кабінету Міністрів України оприлюднено постанову КМУ від 11…
Читати далі...

Події:

Мисливська громадськість розробила проект Концепції розвитку мисливського господарства

вер. 19, 2019
Під час круглого столу «Лісова політика України: першочергові завдання», який…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Лісонасіннєва справа є одним з головних напрямків у господарюванні тростянецьких лісівників

вер. 19, 2019
Осінь щедро прикрашає яскравим різнобарв'ям природу. Саме цієї пори року вона…
Читати далі...