logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Лісівники в областях звітують громаді про санітарні рубки лісів, - Держлісагентство

altВідповідно до доручення т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич, обласні управління лісового та мисливського господарства посилюють контроль над здійсненням санітарних рубок до ухвалення Урядом змін до Санітарних правил в лісах України.

Зокрема, в.о. начальника Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Роман Череватий зобов’язав керівників всіх підвідомчих державних лісогосподарських підприємств встановити дієвий контроль за якістю обстеження та правомірністю і обґрунтованістю призначення санітарно-оздоровчих заходів на території державного лісового фонду підпорядкованих підприємств.

Лісівники Буковини забезпечують постійне інформування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування про заплановані санітарно-оздоровчі заходи за їх адміністративним розташуванням; оприлюднення планів санітарно-оздоровчих заходів на сайтах підприємств, через засоби масової інформації та проведення широкої роз’яснювальної роботи серед громадських організацій та населення щодо порядку і необхідності призначення та проведення таких заходів.

Нагадаємо, що робочою групою при Держлісагентстві були напрацьовані нові прогресивні зміни до Санітарних правил в лісах України. Вони передбачають заборону проведення всіх санітарно-оздоровчих заходів навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, хижих та інших птахів; заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парках, природних заповідниках, пам’ятках природи, заповідних урочищах; зонах регульованої та стаціонарної рекреації національних природних парків, буферних зонах біосферних заповідників, загальнозоологічних, ботанічних, лісових та орнітологічних заказниках.

Загалом у лісах буде обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності (пошкодження насаджень пожежами, шкідниками і хворобами лісу, стихійними явищами і техногенними впливами до ступеня їх загибелі) з обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих площах.  Зараз проект нових Санітарних правил в лісах України проходить погодження в органах влади для подальшого ухвалення на засіданні Уряду.

Прес-служба Держлісагентства

 

Актуально:

На колегії Держлісагентства наголосили на необхідності законодавчого вирішення проблем лісової галузі

трав. 23, 2019
У смт Олександрівці на базі Кіровоградського обласного управління лісового та…
Читати далі...

Анонси:

28 травня - засідання колегії Сумського ОУЛМГ

трав. 23, 2019
У вівторок, 28 травня 2019 року, на базі Конотопського лісгоспу відбудеться…
Читати далі...

Події:

У Сумському ОУЛМГ збиралися відповідальні лісгоспів за роботу з громадськістю на ЗМІ

трав. 24, 2019
«Вся діяльність лісівників надзвичайно розтягнута в часі. Щоб побачити кінцевий…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Роменський лісгосп визнано кращим з охорони праці

трав. 24, 2019
Роменські лісівники дістали відзнаку на міському огляді-конкурсі з охорони…
Читати далі...