logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Лісівники в областях звітують громаді про санітарні рубки лісів, - Держлісагентство

altВідповідно до доручення т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич, обласні управління лісового та мисливського господарства посилюють контроль над здійсненням санітарних рубок до ухвалення Урядом змін до Санітарних правил в лісах України.

Зокрема, в.о. начальника Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Роман Череватий зобов’язав керівників всіх підвідомчих державних лісогосподарських підприємств встановити дієвий контроль за якістю обстеження та правомірністю і обґрунтованістю призначення санітарно-оздоровчих заходів на території державного лісового фонду підпорядкованих підприємств.

Лісівники Буковини забезпечують постійне інформування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування про заплановані санітарно-оздоровчі заходи за їх адміністративним розташуванням; оприлюднення планів санітарно-оздоровчих заходів на сайтах підприємств, через засоби масової інформації та проведення широкої роз’яснювальної роботи серед громадських організацій та населення щодо порядку і необхідності призначення та проведення таких заходів.

Нагадаємо, що робочою групою при Держлісагентстві були напрацьовані нові прогресивні зміни до Санітарних правил в лісах України. Вони передбачають заборону проведення всіх санітарно-оздоровчих заходів навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, хижих та інших птахів; заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парках, природних заповідниках, пам’ятках природи, заповідних урочищах; зонах регульованої та стаціонарної рекреації національних природних парків, буферних зонах біосферних заповідників, загальнозоологічних, ботанічних, лісових та орнітологічних заказниках.

Загалом у лісах буде обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності (пошкодження насаджень пожежами, шкідниками і хворобами лісу, стихійними явищами і техногенними впливами до ступеня їх загибелі) з обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих площах.  Зараз проект нових Санітарних правил в лісах України проходить погодження в органах влади для подальшого ухвалення на засіданні Уряду.

Прес-служба Держлісагентства

 

Актуально:

На Сумщині відкрили музей лісу

серп. 19, 2019
Сумські лісівники розширюють мережу просвітницьких осередків лісівничого…
Читати далі...

Анонси:

На Сумщині відбудуться змагання вальників лісу

серп. 20, 2019
22 серпня 2019 року у Сумському обласному управлінні лісового та мисливського…
Читати далі...

Події:

Зміна клімату: в Німеччині гинуть ліси

серп. 19, 2019
Над німецькими лісами нависла загроза вимирання. Аби відвернути катастрофу,…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Велико-Бобрицькому лісництві можна «поспілкуватись» з бджолами

лип. 30, 2019
– Сусід, перехилившись через паркан лісництва, запитує знайомого лісника: — А…
Читати далі...