logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Кролевецькі лісівники підтримують православні традиції

У Кролевці вшановували Дубовицьку ікону Божої Матері та святкували 1030-річчя Хрещення Київської Русі. Подія відбулася 15 червня і Кролевецьке лісогосподарське підприємство стало активним учасником цього дійства.

Історія Дубовицької ікони сягає глибини XV століття. Знаходиться святиня поблизу села Дубовичі, у благодатному місці, яке в народі називають «Дубовицька криниця». Розташувалась дубовицька криниця у лісовому масиві Кролевецького лісомисливського господарства.

«Про Дубовицьку чудотворну ікону згадується у старовинних книгах. Ще у XV столітті військовий обоз, який проїжджав тут, загубив святу ікону. На місці її явлення збудували каплицю, а потім храм. За радянських часів церкву у Дубовичах зруйнували, а ікона довго митарствувала. Востаннє її бачили у Києво-Печерській лаврі, і там її слід загубився. Нині існує кілька списків, у тому числі і у нашій церкві. Про джерело ми знаємо з легенди. Юний чередник пас худобу поблизу села, і його осліпило дивовижне золоте проміння. Він побачив Богоматір, а потім почув її голос: «Підводься, синку, ступи сім кроків праворуч і побачиш джерело. Випий тієї водиці, і минеться все, станеш сильним і здоровим». З тих часів існує ця криничка. І хто не намагався її зруйнувати, все марно – знову пробивалася цілюща вода. За його словами науковці підтверджують її лікувальні властивості. Вода благодатно впливає на щитоподібну залозу, органи травлення, має здатність омолоджувати організм», - переповідають віряни.

Дізнавшись про цілющі властивості дубовицької води, кролевецькі лісівники подбали, щоб святе місце було доступним і привабливим для відвідувачів, створивши навколо джерела цілий рекреаційний комплекс.

Цього року, зважаючи на роковини Хрещення Русі, свято було особливо зворушливим. Відвідувачів не бракувало. Ще на під’їзді до криниці у ряд можна було побачити сотні автомобілів та автобусів.

По завершенні святкувань, отримавши душевне задоволення від спілкування з однодумцями, духовне піднесення від побаченого і почутого, із повними ємкостями благодатної води, повертались люди до своїх домівок, дякуючи людям, які доглядають і підтримують цю цілющу красу.

Шановні відвідувачі лісу! Кролевецькі лісівники завжди раді, що їх праця не марна, і криничка постійно зустрічає відвідувачів. Та, буваючи біля криниці, не забувайте, що за собою потрібно прибирати папірці, пластикові пляшки, не можна розводити і залишати багаття.

За матеріалами прес-служби Кролевецьке ЛМГ

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуально:

Лісівники це люди, які доглядають за лісом, - Володимир Бондар в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD

лист. 07, 2018
Проблема нелегальних рубок в Україні в певній мірі існує. Однак, вона не така…
Читати далі...

Анонси:

Шановні відвідувачі лісу!

лист. 12, 2018
Осінь продовжує нас радувати теплом, тому грибна пора у лісах Сумщини ще…
Читати далі...

Події:

Сумські лісгоспи отримують прибутки від побічного користування лісовими ресурсами

лист. 13, 2018
«Ефективність діяльності підприємства полягає у раціональному використанні…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Тростянецький «Лісовичок» - улюблене місце для відпочинку

лист. 13, 2018
Теплої пори року у «Лісовичку» завжди людно. Мешканцям Сумщини добре відоме це…
Читати далі...