logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Кролевецькі лісівники підтримують православні традиції

У Кролевці вшановували Дубовицьку ікону Божої Матері та святкували 1030-річчя Хрещення Київської Русі. Подія відбулася 15 червня і Кролевецьке лісогосподарське підприємство стало активним учасником цього дійства.

Історія Дубовицької ікони сягає глибини XV століття. Знаходиться святиня поблизу села Дубовичі, у благодатному місці, яке в народі називають «Дубовицька криниця». Розташувалась дубовицька криниця у лісовому масиві Кролевецького лісомисливського господарства.

«Про Дубовицьку чудотворну ікону згадується у старовинних книгах. Ще у XV столітті військовий обоз, який проїжджав тут, загубив святу ікону. На місці її явлення збудували каплицю, а потім храм. За радянських часів церкву у Дубовичах зруйнували, а ікона довго митарствувала. Востаннє її бачили у Києво-Печерській лаврі, і там її слід загубився. Нині існує кілька списків, у тому числі і у нашій церкві. Про джерело ми знаємо з легенди. Юний чередник пас худобу поблизу села, і його осліпило дивовижне золоте проміння. Він побачив Богоматір, а потім почув її голос: «Підводься, синку, ступи сім кроків праворуч і побачиш джерело. Випий тієї водиці, і минеться все, станеш сильним і здоровим». З тих часів існує ця криничка. І хто не намагався її зруйнувати, все марно – знову пробивалася цілюща вода. За його словами науковці підтверджують її лікувальні властивості. Вода благодатно впливає на щитоподібну залозу, органи травлення, має здатність омолоджувати організм», - переповідають віряни.

Дізнавшись про цілющі властивості дубовицької води, кролевецькі лісівники подбали, щоб святе місце було доступним і привабливим для відвідувачів, створивши навколо джерела цілий рекреаційний комплекс.

Цього року, зважаючи на роковини Хрещення Русі, свято було особливо зворушливим. Відвідувачів не бракувало. Ще на під’їзді до криниці у ряд можна було побачити сотні автомобілів та автобусів.

По завершенні святкувань, отримавши душевне задоволення від спілкування з однодумцями, духовне піднесення від побаченого і почутого, із повними ємкостями благодатної води, повертались люди до своїх домівок, дякуючи людям, які доглядають і підтримують цю цілющу красу.

Шановні відвідувачі лісу! Кролевецькі лісівники завжди раді, що їх праця не марна, і криничка постійно зустрічає відвідувачів. Та, буваючи біля криниці, не забувайте, що за собою потрібно прибирати папірці, пластикові пляшки, не можна розводити і залишати багаття.

За матеріалами прес-служби Кролевецьке ЛМГ

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуально:

На Сумщині випробовують біологічну зброю проти верхівкового короїда

лип. 19, 2018
Сумщина стала піонером у випробуванні біологічної зброї проти шкідника сосни –…
Читати далі...

Анонси:

До відома

лип. 10, 2018
З 09 по 13 липня 2018 року – на базі державного підприємства «Тростянецьке…
Читати далі...

Події:

Володимир Бондар взяв участь у робочій нараді з питань ефективного лісокористування в гірських лісах

лип. 21, 2018
Держлісагентство взяло активний курс на перехід до європейської системи…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Життя, віддане лісу

лип. 06, 2018
Вчора, 5 липня, перестало битися серце справжнього патріота своєї справи,…
Читати далі...