logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Тростянецькі лісівники завершили посадку лісу

Тростянецький лісгосп завершив весняну лісокультурну кампанію, виконавши взяті планові зобов'язання по посадці лісу на 100 %.


«В період весняної посадки лісу ми планували створити 60 га лісових культур та 5 га захисних насаджень, а також провести доповнення лісових культур на площі 90 га. Роботи по посадці вже завершені. Всього ж у планах року створення лісових культур на площі 75 га та проведення доповнення на площі 180 га. Заліснюємо не лише зруби минулого року, а й цьогорічні», - коментує лісокультурну кампанію директор підприємства Віктор Зубко.


Для того, щоб заліснити такі території, лісгосп виростив 800 тисяч штук стандартних сіянців. А щоб у наступному році було чим відтворювати лісові насадження, на підприємстві заготовили 8339 кг лісового насіння.


«Насіння сосни звичайної заготовляємо на клонових лісонасіннєвих плантаціях. Це насіння поліпшеної якості, бо береться від кращих дерев, та і адаптоване до місцевих кліматичних умов. Жолудь дуба звичайного заготовляємо на постійних лісонасіннєвих ділянках. Все насіння проходить перевірку лісонасіннєвою інспекцією. Вирощуємо посадковий матеріал у постійних або тимчасових розсадниках. Вони є у кожному лісництві», - продовжує Віктор Зубко.


Окрім основних лісоутворю­ючих порід, таких як сосна звичайна, ялина, дуб звичайний, вільха, липа тростянецькі лісівники вирощують декоративний матеріал. У Литовському лісництві підприємства знаходиться один з кращих в області постійних розсадників, що спеціалізується на вирощенні екзотів. Їх широкий асортимент здатний задовольнити найвибагливіші смаки.


«Беруть і для озеленення приватних садиб, і для ландшафтного дизайну паркових, офісних територій», - говорить директор підприємства.


Та найбільшою радістю лісівників, є те, що їх праця привертає увагу молодого покоління. У Тростянці здавна дбають про те, щоб виростити достойну собі зміну. На базі підприємства, у Нескучанському і Краснянському лісництвах, діє два шкільні лісництва. Їх вихованці не лише знають теорію лісівництва, але й застосовують набуті знання на практиці.


«Приємно, що останнім часом все більше молоді долучається до процесу відновлення лісу. Вони – активні учасники акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Так діти пізнають радість спілкування з природою», - продовжує керівник.


Цьогорічної весни разом з працівниками Тростянецького підприємства та підростаючим покоління на посадці лісу працювали вчителі та керівники Тростянецької районної державної адміністрації. Висаджували сосни у лісовому фонді Нескучанського та Тростянецького лісництв лісгоспу.


За інформацією прес-служби ДП «Тростянецьке ЛГ»


Актуально:

Держлісагентство: за останні 5 років відтворено лісів на площі більше 260 тисяч га

трав. 22, 2018
Обсяги відтворення лісів за останні п’ять років склали 263 тис. гектарів, що на…
Читати далі...

Анонси:

Опубліковано Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2018/2019 років

трав. 23, 2018
22 травня в Офіційному віснику України опубліковано та вступили в дію Ліміти…
Читати далі...

Події:

У Держлісагентстві проведено національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"

трав. 24, 2018
23 травня Товариством лісівників України разом з Державним агентством лісових…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Шосткинському лісгоспі визначили переможців конкурсу "Людина та ліс"

трав. 22, 2018
В актовій залі Шосткинської станції юних натуралістів відбулося урочисте…
Читати далі...