logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Конотопські школярі зустріли перелітних птахів новими дуплянками і шпаківнями

Днями, вихованці шкільного лісництва, що працює при Бочечківському НВК, разом з заступником директора з виховної роботи Світланою Могилою знову завітали до Бочечківського лісництва Конотопського лісгоспу. Цього разу для того, щоб взяти участь у весняній акції зустрічі пернатих друзів та допомогти лісівникам розвісити ошатні шпаківні й дуплянки для шпаків, синичок та інших птахів. Діти робили це з задоволенням – усі вони люблять птахів і прагнуть їм допомогти.


Як розповіла інженер лісових культур Світлана Зайцева, насправді лісові перелітні птахи не тільки є окрасою природи, а й приносять велику користь лісу, знищуючи значну кількість комах-шкідників. Особливо багато комах з’їдають синиці – їх у наших лісах живе три види, а також шпаки, мухоловки, малинівки та інші красиві птахи, і навіть звичайні горобці приносять велику користь. Давно помічено, що в лісі, де багато птахів, і дерева не хворіють та не засихають, тож привернути їх до лісових масивів – одне із завдань працівників держлісгоспу навесні. Вигодовуючи пташенят у шпаківнях, птахи знищуватимуть багато гусені й шкодочинних комах і збережуть гектари лісових насаджень.


За словами т.в.о. лісничого Володимира Мозгового, до зустрічі пернатих друзів тут готувались заздалегідь, в зимовий період виготовляючи «квартири» для лісових співаків – шпаківні та дуплянки. Кожен «будиночок» для перелітних птахів зроблено з врахуванням необхідних параметрів – щоб птахам було комфортно та зручно. Тому дотримувались і розміру «віконечка», і про поличку біля нього для пташенят, що будуть вчитися літати, не забули. Тож в шпаківнях пернатим буде не менш комфортно і зручно, ніж у дуплі дерева, що є природним житлом для багатьох лісових артистів.


По завершенню акції зустрічі перелітних птахів юних лісівників за традицією за сприяння профспілкового комітету ДП «Конотопське лісове господарство» пригостили солодощами. Задоволені від неповторних митей спілкування з природою рідного краю, юні шанувальники природи поверталися з лісу з хорошим настроєм, адже зробили добру справу, та – з шпаківнями, які розвісили цього дня в шкільному парку.


Актуально:

На Сумщині випробовують біологічну зброю проти верхівкового короїда

лип. 19, 2018
Сумщина стала піонером у випробуванні біологічної зброї проти шкідника сосни –…
Читати далі...

Анонси:

До відома

лип. 10, 2018
З 09 по 13 липня 2018 року – на базі державного підприємства «Тростянецьке…
Читати далі...

Події:

Володимир Бондар взяв участь у робочій нараді з питань ефективного лісокористування в гірських лісах

лип. 21, 2018
Держлісагентство взяло активний курс на перехід до європейської системи…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Життя, віддане лісу

лип. 06, 2018
Вчора, 5 липня, перестало битися серце справжнього патріота своєї справи,…
Читати далі...