logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Сумські фахівці вивчали проблему АЧС в м. Київ

Наприкінці жовтня в м. Київ в Інституті ветеринарної медицини Національної аграрної академії наук відбувся дводенний семінар з теми «Зміцнення українського потенціалу в галузі безпеки та налаштування безпечної роботи з поширення критичних збудників інфекційних хвороб в Україні (зокрема африканської чуми диких кабанів)». До участі в семінарі були залученні спеціалісти Держлісагентства України, фахівці регіональних управлінь лісового та мисливського господарства, громадських організацій мисливства та рибальства України, галузевих засобів масової інформації та користувачі мисливських угідь.

В роботі семінару взяли участь і представники Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства: головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Віктор Жмурко та провідний мисливствознавець Охтирського лісгоспу Іван Максюта.

«На семінарі презентували інформацію щодо поточної епізоотичної ситуації з АЧС в Україні та країнах ЄС. Доповідачами були висококваліфіковані спеціалісти та науковці з Інституту вірусної діагностики Фрідріха Леффлера, Німеччина, доктор ветеринарних наук Сандра Блом та її колега Коре Шлоттау, з української сторони – член-кореспондент Національної аграрної академії наук України Сергій Анатолійович Ничик та науковці Інституту ветеринарної медицини», - ділиться враженнями від участі в заході Віктор Жмурко.

«Захід був насичений інформативно. Інформаційні матеріали науковці підтверджували фотографіями, практичними дослідами тощо. Дуже корисно для нашої практичної діяльності, дійсно, було чому повчитися», - резюмував участь у семінарі Іван Максюта.

Нагадаємо, що перший спалах АЧС на Сумщині зафіксовано 14 грудня 2014 року в Середино-Будському районі. Тоді на території національного природного парку «Деснянсько-Старогутський», що за 1,5 кілометра від державного кордону з Російською Федерацією та 4 кілометри від села Стара Гута, єгері знайшли труп дикого кабана. Лабораторні дослідження підтвердили діагноз АЧС. З того часу в області триває депопуляція дикого кабана.

До слова, в Україні хвороба розповсюджується починаючи з 2012. З початку виявлення захворювання було зареєстровано 274 випадків АЧС, в тому числі 227 – серед домашніх, 41 – серед диких свиней та 6 інфікованих об'єктів.

В Європі найбільш інфікованими вважаються Польща, Литва, Естонія, Білорусь та Російська Федерація.

За матеріалами прес-служби ДП «Охтирське ЛГ»
Актуально:

Володимир Бондар: напрями реформування лісової галузі мають визначати професіонали

вер. 24, 2018
Необхідність продуманих і фахових змін у лісовій галузі обумовлена не тільки…
Читати далі...

Анонси:

На Сумщині відбудеться Всеукраїнський зліт учнівських лісництв

вер. 21, 2018
З 26 по 28 вересня на Сумщині відбудеться Всеукраїнський зліт учнівських…
Читати далі...

Події:

Щодо нового земельного податку на лісові землі

вер. 21, 2018
Державна фіскальна служба України відкликала свій лист, яким зобов’язувала…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

На лісівничому святі вшанували атовців

вер. 19, 2018
Людина яка любить природу - це завжди людина з великим серцем і великим…
Читати далі...