logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Великобобрицькому лісництві є надійні помічники

Великобобрицьке лісництво Краснопільського лісгоспу поєднує з школярами місцевої школи справжня дружба. Недаремно, саме таку назву – «Дружба» - носить шкільне лісництво, яке діє на базі лісництва.

«Діти не лише часті гості на підприємстві, а й перші наші помічники, надійні друзі природи», - говорить лісничий Ігор Миколайович Козловський.

Тому, цьогоріч, проблему зі збором насіння дуба (жолудя), вирішували разом. На чолі з керівником шкільного лісництва Дробязко Наталією Павлівною юні любителі природи назбирали більше тони цього цінного матеріалу. Робота проходила цікаво і весело. Школярі дізналися про жолудь буквально все,- як правильно збирати, зберігати і висівати.

Зібраний жолудь просушували, обережно ворушили дерев'яними лопатами, оббитими повстю. Дізнались, що на зберігання жолуді закладають з настанням стійких заморозків (мінус 1-3 °С). Робиться це після перевірки їх якості, та при вологості не нижче 55-60%, чистоті понад 97% і доброякісності не менше 75%. А великі партії жолудів зберігають в спеціальних траншеях, на поверхні землі в лісі, в холодильниках, а невеликі партії можна зберігати навіть в проточній воді. Побачили і конкурентів, диких кабанів, які «допомагали» збирати жолуді.

Майбутні лісівники дізналися, що перші 10-15 днів температура в траншеї повинна підтримуватися в межах 3-10 °С, а в зимовий період - від мінус 2 °С до 3 °С. При зниженні температури нижче допустимої, траншеї слід утеплити соломою або листям, покриваючи зверху снігом. При підвищенні температури, шар ґрунту над траншеєю зменшують.

У районах зі стійким сніговим покривом ефективно зберігання жолудів під снігом. Школярі побачили як висівають жолудь механізовано та вручну, дізналися про всі нюанси посадки і вирощування.

Тепер, у літні ній період на юних лісівників чекає ще одна робота: доглядати молоді саджанці, спостерігати за їх ростом. Адже майбутнє лісу в руках молодого покоління.

Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»


Актуально:

Володимир Бондар: напрями реформування лісової галузі мають визначати професіонали

вер. 24, 2018
Необхідність продуманих і фахових змін у лісовій галузі обумовлена не тільки…
Читати далі...

Анонси:

На Сумщині відбудеться Всеукраїнський зліт учнівських лісництв

вер. 21, 2018
З 26 по 28 вересня на Сумщині відбудеться Всеукраїнський зліт учнівських…
Читати далі...

Події:

Щодо нового земельного податку на лісові землі

вер. 21, 2018
Державна фіскальна служба України відкликала свій лист, яким зобов’язувала…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

На лісівничому святі вшанували атовців

вер. 19, 2018
Людина яка любить природу - це завжди людина з великим серцем і великим…
Читати далі...