logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Великобобрицькому лісництві є надійні помічники

Великобобрицьке лісництво Краснопільського лісгоспу поєднує з школярами місцевої школи справжня дружба. Недаремно, саме таку назву – «Дружба» - носить шкільне лісництво, яке діє на базі лісництва.

«Діти не лише часті гості на підприємстві, а й перші наші помічники, надійні друзі природи», - говорить лісничий Ігор Миколайович Козловський.

Тому, цьогоріч, проблему зі збором насіння дуба (жолудя), вирішували разом. На чолі з керівником шкільного лісництва Дробязко Наталією Павлівною юні любителі природи назбирали більше тони цього цінного матеріалу. Робота проходила цікаво і весело. Школярі дізналися про жолудь буквально все,- як правильно збирати, зберігати і висівати.

Зібраний жолудь просушували, обережно ворушили дерев'яними лопатами, оббитими повстю. Дізнались, що на зберігання жолуді закладають з настанням стійких заморозків (мінус 1-3 °С). Робиться це після перевірки їх якості, та при вологості не нижче 55-60%, чистоті понад 97% і доброякісності не менше 75%. А великі партії жолудів зберігають в спеціальних траншеях, на поверхні землі в лісі, в холодильниках, а невеликі партії можна зберігати навіть в проточній воді. Побачили і конкурентів, диких кабанів, які «допомагали» збирати жолуді.

Майбутні лісівники дізналися, що перші 10-15 днів температура в траншеї повинна підтримуватися в межах 3-10 °С, а в зимовий період - від мінус 2 °С до 3 °С. При зниженні температури нижче допустимої, траншеї слід утеплити соломою або листям, покриваючи зверху снігом. При підвищенні температури, шар ґрунту над траншеєю зменшують.

У районах зі стійким сніговим покривом ефективно зберігання жолудів під снігом. Школярі побачили як висівають жолудь механізовано та вручну, дізналися про всі нюанси посадки і вирощування.

Тепер, у літні ній період на юних лісівників чекає ще одна робота: доглядати молоді саджанці, спостерігати за їх ростом. Адже майбутнє лісу в руках молодого покоління.

Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»


Актуально:

Держлісагентство: При реформуванні лісової галузі не можна допустити передачу лісів у концесію чи приватні руки

лют. 14, 2018
Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час…
Читати далі...

Анонси:

На Сумщині відбудеться аукціон

лют. 12, 2018
22-23 лютого на базі СТБ «Сумиагропромбіржа» відбудуться електронні торги з…
Читати далі...

Події:

У Сумському ОУЛМГ відбувся музейний урок

лют. 16, 2018
Учні 4 класу однієї з шкіл обласного центру побували у музеї лісу Сумського…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Дитячі «подарунки» для птахів

лют. 13, 2018
Зимової пори птахи особливо беззахисні. Комахи сплять, корми присипані снігом.…
Читати далі...