logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Краснопільські лісівники дбають про лісових мешканців

У людей зима асоціюється зі святами та веселощами – Новий рік, Різдво, різноманітні зимові розваги (санчата, ковзани, лижі, ліплення снігових баб, будівництво снігових фортець тощо).

А от для лісових мешканців – це час суворих випробувань на виживання внаслідок нестачі кормів: листя з дерев і кущів опало, пожухла трава сховалась під сніговою товщею, і прогодуватись стає дуже важко. Тому підгодівля диких тварин взимку відіграє дуже важливу роль у збереженні їх популяцій. В першу чергу це стосується великих ссавців, адже чим більша тварина – тим більше їжі їй потрібно. З таких ссавців на території мисливських угідь ДП «Краснопільський лісгосп» звичайними є козуля європейська та кабан дикий, в порівняно незначній кількості мешкає олень європейський та олень плямистий.

Щоб допомогти їм пережити зимову нестачу кормів працівники мисливського господарства разом з державною лісовою охороною заготовляють сіно, віники з гілок листяних порід дерев, кукурудзу тощо. Після утворення снігового покриву все це періодично викладається на спеціально облаштованих кормових майданчиках. Такі майданчики зазвичай робляться у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно.

Працівниками мисливського господарства було проведено чергову підгодівлю – для лісових мешканців: викладено сіно, розвішано кормові віники та розсипано кукурудзу в качанах. Крім того, у спеціально облаштованих для цього солонцях було розміщено шматки солі, яка компенсує копитним зимову нестачу мінеральних речовин.

Ці кормові майданчики відвідують не тільки великі тварини, а й дехто з лісової дрібноти: травинки сіна і сухі листочки з віників, що падають на землю, залишки зерна приваблюють сюди зайців, білок, мишоподібних гризунів, деяких зимуючих птахів (круків, сойок, сорок, синиць та інших).

Тривалість сезону підгодівлі диких тварин на території ДП «Краснопільського лісгоспу», а також початок і закінчення його, визначається у залежності від конкретних кліматичних умов.

Актуально:

Лісівники України готові до проведення весняної лісокультурної кампанії

лют. 26, 2021
Для українських лісівників головне завдання — збереження і відновлення зелених…
Читати далі...

Анонси:

Увага! Електронні аукціони із продажу необробленої деревини

лют. 16, 2021
Сумське ОУЛМГ інформує споживачів, що на виконання Постанови Кабінету Міністрів…
Читати далі...

Події:

На Сумщині весняна лісокультурна кампанія на «низькому старті»

бер. 01, 2021
Прислів'я, що весняний день рік годує, для лісівників спрацьовує не на один…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Працівник Глухівського лісгоспу – професіонал року – 2020

бер. 01, 2021
Водія автогаража Державного підприємства «Глухівське лісове господарство»…
Читати далі...