logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Сумському лісгоспі завершили польові роботи по відведенню і таксації лісових ділянок, призначених у головне користування

У Сумському лісгоспі пройшли польові роботи по відведенню і таксації лісових ділянок, призначених на наступний рік у рубку головного користування. Підстава цьому - затверджений наказом по лісгоспу план, складений згідно діючих Правил та Методичних рекомендацій.

Роботи проводила спеціальна бригада підприємства, до складу якої увійшли спеціалісти лісового відділу.

«Перелік ділянок, які можуть братись в рубку вказано у матеріалах лісовпорядкування, які складає та надає лісгоспу для використання в роботі спеціалізоване лісовпорядне підприємство. При цьому враховується пордний склад, вік насадження та категорія захисності. Крім того існує ще цілий ряд критеріїв, а точніше обмежень, які беруться до уваги. Якщо ділянка не відповідає хоч одному з них, вона в рубку не включається», - коментує методику проведення робіт головний лісничий лісгоспу Микола Щербак.

У своїй роботі спеціалісти підприємства використовували сучасні комп’ютерні технології, спеціальні програми для обробки даних. Зокрема, площі ділянки, координати поворотних точок та відстані між ними визначали за допомогою приладу глобальної системи позиціонування (GPS). Потім за допомогою комп’ютерної програми моделювали план ділянки з накладанням на загальну експозицію.

«На підставі отриманих польових матеріалів робиться матеріально-грошова оцінка, підбиваються підсумки по кожній категорії насаджень, господарств: хвойні, твердолистяні, м'яколистяні, а також переважаючих породах, складаються відомості»,-продовжує головний лісничий.

Такий детальний облік обумовлений тим, що рубки здійснюються лише в межах науково обґрунтованих, визначених лісовпорядкуванням лімітів. Для виписки лісорубного квитка, який є підставою для проведення лісозаготівельних робіт, всі матеріали проходять додаткову перевірку спеціалістами обласного управління.

Актуально:

Президент України відзначив працівників лісу державними нагородами

вер. 22, 2020
УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №397/2020 Про відзначення державними нагородами…
Читати далі...

Анонси:

Увага! Додатковий аукціон!

вер. 23, 2020
Сумське ОУЛМГ інформує споживачів, що 25.09.2020 року Сумською товарною біржею…
Читати далі...

Події:

Василь Кузьович: «Я не допущу дискредитації галузі та злочинної бездіяльності в лісі»

вер. 25, 2020
У режимі відеоконференції під керівництвом Голови Державного агентства лісових…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Кролевецькому лісомисливському господарстві провели контрольний перелік лісосіки

вер. 25, 2020
Щорічно з метою перевірки якості відведення та відбору дерев на лісосіках,…
Читати далі...