logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Краснопільському лісгоспі розповіли як готують насіння дуба до висівання

Ліс починається з насінини. Це аксіома. Але який шлях проходить насінина перш ніж стати сіянцем, а у майбутньому вирости у дерево – детально знають лише фахівці. Краснопільські лісівники вирішили поділитись секретами вирощування головної лісоутворюючої породи кранопільських лісів - дуба.

Збір жолудя відбувається восени. При цьому лісівники радять врахувати, що дуб дає врожай не кожного року. Тому в урожайний рік заготівлю лісового насіння проводять з лишком. Зважаючи на це, минулої осені у лісгоспі заготовили достатню кількість жолудя.

Наступним і обов’язковим етапом була його стратифікація. Не лякайтесь цього слова, все дуже просто, зараз все пояснимо.

Стратифікація – один зі способів підготовки насіння до проростання. Дослівно цей термін означає «перешаровування». Насіння жолудя закопується в спеціальну траншею та перешаровується піском в деякій пропорції, що унеможливлює їх проростання під час зимового періоду.

На зберігання жолуді закладають із настанням постійних заморозків. Для цього на сухому підвищеному не затоплюваному місці викопують траншею шириною 1 м, глибиною 1,5 м. та довжиною по потребі. Дно траншеї повинно бути вище рівня ґрунтових вод не менше ніж на 1,5 м. На одному метрі траншеї такого розміру поміщається 500 – 600 кг жолудів. У траншеях шар жолудів 2 – З см чергують зі шаром свіжого піску завтовшки 5 см.

Щоб уникнути промерзання жолудів, верхній їх шар повинен бути розміщений нижче глибини промерзання ґрунту. Тому незаповнену частину траншеї, або ями засипають ґрунтом.

Щоб вода не проникала в траншею, зверху насипають горбок землі заввишки до 0,5 м, який закриває закрайки траншеї або ями з кожного боку на 0,5 м.

Таким чином у лісгоспі було стратифіковано більше 650 кілограмів жолудя. Щойно його дістали із зимової схованки і будуть висівати на лісових площах. Запевняють, що цієї кількості вистачить для посіву на площі до 10 га.

За матеріалам прес-служби ДП «Краснопільське ЛГ»

Події:

Лісова профспілка та Громадська рада, що діє при Сумському ОУЛМГ, виступила на захист лісівників

квіт. 06, 2020
Сумське ОУЛМГ чекає на офіційні роз'яснення щодо інформації про нанесення…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Глухівському лісгоспі завершили весняну посадку лісу

квіт. 07, 2020
Весняна лісокультурна кампанія у Глухівському лісгоспі вже завершилась.
Читати далі...