logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Глухівському лісгоспі роз'яснюють громадськості, чи можна збирати валіжник

До ДП «Глухівський лісгосп» надійшло питання: «Скажіть, будьте ласкаві, чи дозволяється громадянину України збирати «валіжник»? Якщо ні, то згідно якого нормативно-правового акту?».

Юрист підприємства Генадій Кандюков попереджає представників громадськості щодо відповідальності, яку необхідно буде понести у разі вчинення таких протиправних дій.

  • Згідно з чинним законодавством «Про затвердження Санітарних правил в лісах України», сушняк (валіжник) підпадає під визначення «захаращеність лісу» і його ліквідація належить до заходів з поліпшення санітарного стану лісів, які, відповідно до Лісового кодексу України, здійснюють власники лісів або постійні лісокористувачі (стаття 19, пункт 2). Право на заготівлю деревини надається виключно власникам спеціального дозволу – лісорубного квитка (Порядок видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів), – наголошує юрист.

Враховуючи вищезазначене, можемо зробити висновок: збирання сушняку без лісорубного квитка категорично заборонено.

Варто зазначити, що підлягають збереженню й окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об’єктів живої природи, про що робиться відмітка у матеріалах відводу та лісорубному квитку. Тобто самостійно збираючи сушняк у лісі ви завдаєте шкоди тваринам, які знайшли собі прихисток.

  • Привласнення деревини та самовільна заготівля лісових ресурсів, всупереч установленому законом порядку кваліфікуються як крадіжка або самоправство. Тому, шановні громадяни, пам’ятайте, що не знання законів не звільняє вас від відповідальності. Беручи без спеціального дозволу в лісі «валіжник» ви автоматично стаєте злочинцем, – застерігає Генадій Кандюков.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Інформація ДП «Глухівський лісгосп»

Події:

Лісова профспілка та Громадська рада, що діє при Сумському ОУЛМГ, виступила на захист лісівників

квіт. 06, 2020
Сумське ОУЛМГ чекає на офіційні роз'яснення щодо інформації про нанесення…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Глухівському лісгоспі завершили весняну посадку лісу

квіт. 07, 2020
Весняна лісокультурна кампанія у Глухівському лісгоспі вже завершилась.
Читати далі...