logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

Роменські охоронці затримали ялинкових крадіїв

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят зростає турбота за збереження лісових красунь – ялинок. Адже кожного року в цей час спостерігаються непоодинокі факти їх самовільних порубок.

18 грудня рейдова бригада Роменського лісгоспу викрила факт самовільного порубу хвойних та затримала крадіїв.

«17 грудня майстрами лісу Глинського лісництва здійснювався обход лісових кварталів. У кварталі 55 виділі 4 поблизу с. Андріяшівка Роменського району, де ростуть молоді насадження сосни 2010 року посадки, лісівники помітили варварським способом зрубані та зламані ялинки, які були складені в купи та підготовлені до вивезення», - коментує подію директор Роменського лісгоспу Олег Салов.

Щоб затримали зловмисників працівники державної лісової охорони Глинського лісництва спільно з рейдовою бригадою з охорони і захисту лісу лісгоспу організували цілодобове чергування.

Довго на злодів чекати не довелось. Наступного дня, 18 грудня, охоронцям лісу вдалося затримати автомобіль Газель, у яку зловмисники завантажили 28 незаконно зрубаних ялинок.

«Дуже шкода, що деякі громадяни з метою легкої одноразової наживи пошкоджують лісові культури, які мають вирости в повноцінний ліс. У результаті заподіяного, лісовому господарству завдано збитків на суму 13954,38 гривень. Зловмисники повністю визнали свою провину, відшкодували нанесені збитки в повному обсязі та сплатили штраф за ст.65 КУпАП «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур», - продовжує директор підприємства.

Роменський лісгосп нагадує тим, хто все ж не полишає думки збагатитися незаконним промислом, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок слідує покарання, передбачене ст. 246 КК України «Незаконна порубка лісу». Дана стаття визначає покарання у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, а у значних розмірах шкоди лісу - обмеженням волі на строк до трьох років чи позбавленням волі на той самий строк.

Тож, готуючись до Нового року, подбайте, щоб ніщо не затьмарило вашого свята!

Прес-служба ДП «Роменське ЛГ»

Актуально:

Президент України відзначив працівників лісу державними нагородами

вер. 22, 2020
УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №397/2020 Про відзначення державними нагородами…
Читати далі...

Анонси:

Інформація щодо отримання адмінпослуг для МИСЛИВЦІВ та ЛІМІТИ!

вер. 23, 2020
У зв’язку з послабленням карантинних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів…
Читати далі...

Події:

На Сумщині відбулися квартальні е-аукціони

вер. 28, 2020
Квартальні е-аукціони з продажу необроблених матеріалів обсягів заготівлі…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Кролевецькому лісомисливському господарстві провели контрольний перелік лісосіки

вер. 25, 2020
Щорічно з метою перевірки якості відведення та відбору дерев на лісосіках,…
Читати далі...