logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Сумському лісгоспі медійники побачили, як працює проект "Ліс у смартфоні"

Дізнатися, чи законно вирубають ліс на Сумщині, відтепер може кожен охочий. У цьому вочевидь пересвідчились журналісти з телеканалу UA: Суми. Нагадаємо, минулого тижня Сумська область долучилася до проєкту "Ліс у смартфоні". Це пілотний проєкт Держлісагентства України, станом на 2 грудня він діє у 12 областях.

Щоб зрубати дерево у лісі, потрібно мати лісорубний квиток. Чи є такий на конкретну ділянку, можна дізнатися на новому сайті.

Відтепер реєстр заготівлі деревини та онлайн-карта вирубок у лісових господарствах є у вільному доступі в мережі Інтернет. Щоб знайти потрібну ділянку, треба вказати її параметри, вони написані на спеціальних стовпчиках на кожній вирубці.

«При тому, як відводяться рубки, будь-які види рубок, то ставляться діляночні стовпчики. Ми бачимо не зафарбований діляночний ствопчик, на якому написано – 56 квартал, 10 виділ, далі внизу – санітарно-вибіркова групка 19 року. Перша ділянка – і через дефіс 14,5 гектарів. Поруч ми бачимо крашений стовпчик зі щокою, це стовпчик, який показує границі Держлісфонду", – каже головний лісничий ДП "Сумський лісгосп" Микола Щербак.

За допомогою додатку "Ліс у смартфоні" зайти на сайт проєкту можна у лісі, якщо є покриття інтернету.

"Приїхавши до лісу, людина, яка потрапляє в ліс і бачить, що йде вирубка лісу, увімкнувши свій гаджет, включивши геолокацію, увійшовши до сайту lk.ukrforest.com, може прослідкувати, чи законна рубка, чи ні. Цей сайт працює тільки з гарним покриттям. На сьогодні неможливе в лісі використання таких гаджетів, бо дуже слабкий зв’язок з інтернетом. Охоплені зв’язком дуже малі відсотки, це десь складає 5%", – каже провідний інженер лісового господарства ДП "Сумське лісове господарство" Руслан Сидора.

Якщо даних на вирубку на сайті немає, то вона незаконна, треба звернутися до лісової охорони або поліції. У реєстрі позначені тільки вирубки, які проводять державні лісгоспи.

Як відомо:

На Сумщині державі належить 63% лісів, решта – комунальні, приватні та інших форм власності. Їх у реєстрі немає.

Джерело: https://suspilne.media/2528-proekt-lis-u-smartfoni-zapracuvav-na-sumsini/

Актуально:

Держлісагентство: Стартувала ялинкова кампанія 2019/2020

лист. 21, 2019
Заготівля новорічних ялинок без шкоди для навколишнього середовища Державні…
Читати далі...

Анонси:

Урядова "гаряча лінія"

лист. 26, 2019
Урядова «гаряча лінія» - 1545 Урядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії…
Читати далі...

Події:

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день волонтера

груд. 05, 2019
Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

Конотопські лісівники дбають про лісових мешканців

груд. 05, 2019
«Підкормка диких звірів взимку – важливий захід, який проводиться щорічно. Коли…
Читати далі...