logoСУМСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГОlogo
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

У Велико-Бобрицькому лісництві можна «поспілкуватись» з бджолами

– Сусід, перехилившись через паркан лісництва, запитує знайомого лісника: — А що у вас вчора за свято було? Всі так витанцьовували...

– Лісник: — Та яке там свято, це пасічник наш, хай йому грець, вулик перевернув...

Це для жарту. Але, інколи, «перебування у серці бджолиного вулика» може бути і релаксом. Якщо хтось знає, що таке апі-будиночок, то зразу зрозуміє, про що йдеться. Це така собі бджолина амбулаторія, де можна «поспілкуватись» з носіями меду. Один з таких збудували у Велико-Бобрицькому лісництві Краснопільського лісгоспу.

«Бджоли мають дивовижну енергетику. Їх багатовікові «технології» здавна з великою користю використовують люди. Мед, прополіс, віск, перга, бджолина отрута, - перелік величезний… Апі-будиночки – це один із своєрідних засобів для профілактики та лікування багатьох захворювань. Позитивний вплив біополя бджіл на біополе людини при емоційних навантаженнях, легеневих і серцевих негараздах було підмічено вже давно. Вчені стверджують, що, як допоміжний засіб, лікування бджолами може використовуватись, і при онкозахворюваннях. Тому для відновлення після хвороби і просто як профілактичний засіб такий будиночок з неповторними мешканцями обов'язково допоможе», - говорить лісничий Велико-Бобрицького лісництва Ігор Козловський.

У Велико-Бобрицькій бджолиній хатинці «живе» вісім вуликів. Бджоли відділені від людей дерев’яними перегородками, але враження, що знаходишся у справжньому вулику, не покидає. Від лежання на рівній дерев’яній поверхні, яка закриває вулики всередині, досягається ще й ортопедичний ефект.

Повітря у апі-будиночку має дуже сильні антибактеріальні властивості і кожен може відчути його неповторність. Головне, необхідно виконати декілька порад фахівців: перед відвідуванням апі - будиночка не наїдатись, а мобільні пристрої необхідно вимкнути.

Говорять, що таке своєрідне знайомство із бджолами та спілкування з природою навіть сприяє більш гармонійному розвитку дітей.

Але до лікування бджолами слід ставитись досить обережно. Така процедура може нашкодити людям з індивідуальною непереносимістю продуктів бджільництва. Для решти - мінімальний час перебування в бджолиній хатинці - одна година. За цей час нормалізується тиск, заспокоюється нервова система, встигаєш насолодитись ароматами меду і трав і сповна відчути тепло, яким щедро діляться ці дивовижні створіння. То ж, принаймні, гарний емоційний стан відвідувачам гарантовано.

Прес-служба ДП «Краснопільське ЛГ»

Анонси:

Саджанці декоративних рослин для ландшафтного дизайну можна придбати у Лебединському лісгоспі

жовт. 11, 2019
ДП “Лебединський лісгосп” реалізовує саджанці найбільш популярних видів…
Читати далі...

Події:

На базі Тростянецького лісгоспу відбувся обласний семінар методистів відділів освіти

жовт. 17, 2019
Днями, учнівське лісництво «Нескучанське», що діє на базі Тростянецького…
Читати далі...

Новини лісгоспів:

У Сумському лісгоспі до збору жолудів долучилися їх найменші друзі

жовт. 16, 2019
У лісівників восени гаряча пора: лісокультурна кампанія у самому розпалі.…
Читати далі...